Lapkričio 29, 2023

Galima pastebėti, kad ši savaitė itin palanki auksui ir sidabrui – jų kainos pakilo labai stipriai. Kiti metalai laikosi gana pastoviai. Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad vėl krenta JAV dolerio kursas, o tai turi įtakos šios savaitės kainų pokyčiams. Taip pat kyla kalbų, kad mažės infliacija, tačiau kada tai matysis ryškiau ir kaip tai palies tauriųjų metalų rinka – dar pamatysime (šalt. „Etftrends.com“).
Aukso kaina padidėjo rekordiškai. Šiuo metu jis kainuoja 2017,29 $/oz. Geltonajam metalui šis periodas yra tikrai geras. Indijoje – vestuvių sezonas, tad auksinės juvelyrikos poreikis išaugęs (šalt. „Smefutures.com“). Ekspertai dalinasi teigiamomis prognozėmis auksui – sako, kad jo poreikis tik augs (šalt. „Cnbc.com“). Šaltinyje „Ourbitcoinnews.com“ teigiama, kad reikia nepramiegoti šanso ir investuoti į auksą, sidabrą ir bitkoinus. Teigiama, kad aukso kaina dar laikysis virš 2000 $/oz ribos (šalt. „Think.ing.com“).
 
Sidabro kaina taip pat paaugo. Šiuo metu jis kainuoja 24,69 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad didžiausią įtaką sidabro kainos augimui turėjo JAV dolerio kurso kritimas. Visgi, tai nėra vienintelė priežastis, kodėl metalo vertė didėja; sidabro nepamiršta vis daugiau investuotojų. Manoma, kad sidabro kaina viršys 25 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Kitų metų prognozės sidabrui dar yra atsargios – verta stebėti ateinančio mėnesio pokyčius (šalt. „Investinghaven.com“).
 

Paladžio kaina beveik nepasikeitė – šiuo metu jis kainuoja 1082,63 $/oz. Platinos vertė vos pakilo – šiuo metu ji kainuoja 926,26 $/oz. Kad paladžio kaina kils šiais neramiais laikais, kai Rusijos eksportas yra dar ir uždraustas, tikėtis – naivu. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad nors ir Europoje lengvųjų automobilių pardavimai auga, tai tikrai negarantuoja paladžio kainos didėjimo.
Platinos vertė svyruoja toje pačioje riboje (šalt. „Economies.com“). Šio metalo gavyba vyksta ir Pietų Afrikoje, kur vienoje kasykloje įvyko nelaimingas atsitikimas, nunešęs 11 darbuotojų gyvybių; taip pat pastebima, kad iš egzistuojančių kasyklų bus atleista daug darbuotojų, tad šio metalo užkulisiai yra tikrai jautrūs (šalt. „Businesstech.co.za“, „Bbc.com“).
 


 
Vario kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8389,25 $/t. Kainos pokytis yra nežymus, tad iš esmės galima teigti, kad varis laikosi pastoviai.