Metalų Biržos
Metalų rinkos apžvalga nuo nuo 2023-11-08 iki 2023-11-14
Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos šiek tiek nukrito. Tokie periodai – ne naujiena tauriųjų metalų rinkoje. Visgi, daugelio metalų kainos sumažėjo nežymiai, tad nerimauti nevertėtų. Ekspertų prognozės kol kas miglotos ir daug nepasakančios, ko galima tikėtis ateityje.
Aukso kaina šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1946,74 $/oz. Visgi, rinkos į tai reaguoja dar labiau didindamos aukso atsargas. Jau ne naujiena, kad Kinija be perstojo perka auksą, tačiau prie jos prisijungė ir Japonija (šalt. „Scmp.com“). Indijoje vyksta tradicinės šventės, kurių metu auksinės juvelyrikos pardavimai taip pat išauga (šalt. „Metalsdaily.com“). Centriniai bankai teigia, kad aukso kaina didina jo poreikį (šalt. „Schwabnetwork.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, metalo kaina gali mažėti iki 1900 $/oz, tačiau tikėtina, kad tai dar labiau padidins metalo poreikį.
Sidabro kaina taip pat krito. Šiuo metu jis kainuoja 22,34 $/oz. Šaltinis „Uk.investing.com“ teigia, kad sidabro vertė sumažėjo dėl sustiprėjusio JAV dolerio kurso. Visgi, ši situacija tikrai bus laikina. Ekspertai teigia, kad ne viename sektoriuje sidabro poreikis padvigubės, tad natūralu, kad gali kilti ir metalo kaina (šalt. „Schiffgold.com“, „Silvertinstitute.com“). Šaltinis „Investinghaven.com“ prognozuoja, kad kitais metais sidabras gali kainuoti net 34,7 $/oz.
Paladžio kaina vėl krito – šiuo metu jis kainuoja 988,91 $/oz. Platinos vertė neatsilieka nuo šios savaitės tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 871,82 $/oz. Ekspertai retoriškai klausia: „Kiek dar paladžio vertė gali kristi?“ (šalt. „Sfa-oxford.com“). O ji tikrai dar gali mažėti: automobilių gamybos sektoriuje kadaise buvęs labai reikalingas metalas šiuo metu praranda savo poreikį (šalt. „Mining.com“). Šaltinis „Reuters.com“ teigia, kad kitais metais bus paladžio perteklius, o tai gali prognozuoti dar labiau mažėjančią metalo kainą.
Platinos kaina, nors ir krenta, anot ekspertų, dar yra pastovi ir kol kas ryškesnių pokyčių šiam metalui nemato (šalt. „Economies.com“).
Naujienos iš automobilių sektoriaus: per visus šiuos metus naujų automobilių pardavimai Kinijoje augo 9,1 % (šalt. „Steelorbis.com“).
Vario kaina šiek tiek sumažėjo – šiuo metu jis kainuoja 8077,3 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šis kainos sumažėjimas yra laikinas ir Kinija vėl planuoja daugiau investuoti į varį.