Metalų Biržos

Spalio 18, 2023

Galima pastebėti, kad šią savaitę geriausiai sekasi auksui ir sidabrui. Pagrindinė šių metalų kainos augimo priežastis – karinis konfliktas Izraelyje (šalt. „Nasdaq.com“). Visi kiti metalai laikosi panašiose kainų pozicijose – vieni bando kiek atsitiesti, kitiems sekasi sunkiau. Pastaruoju metu ir JAV dolerio kursas svyruoja, tad šiuo nepastoviu laikotarpiu galima tikėtis įvairių pokyčių, nebūtinai susijusių su ankstesnėmis ekspertų prognozėmis (šalt. „Barchart.com“).
Aukso kaina šią savaitę smarkiai paaugo. Šiuo metu jis kainuoja 1920,31 $/oz. Ekspertai, apžvelgdami dabartines tendencijas ir įvykius, turinčius įtakos aukso vertei, teigia, kad jo kaina artimiausiu metu dar kils (šalt. „Goldswitzerland.com“). Indijoje artėja šventinis periodas, kurio metu auksinės juvelyrikos poreikis smarkiai padidėja; visgi, valstybė ieško būdu, kaip tapti kuo mažiau priklausomai nuo šio tauriojo metalo pirkimo iš kitų valstybių (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“).
 
Sidabro kaina taip pat paaugo. Šiuo metu jis kainuoja 22,59 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad Izraelyje vykstančio konflikto daroma įtaka sidabro vertei yra neabejotina. Visgi, kyla klausimas, kiek tai laiko tęsis? Ekspertai mano, kad šiuo laikotarpiu iš esmės investuoti reikėtų atsargiai (šalt. „Finance.yahoo.com“). Visgi, trumpalaikėje perspektyvoje sidabro kaina turėtų dar augti (šalt. „Investing.com“).
 
Paladžio kaina šiek tiek padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 1153,18 $/oz. Platinos vertė taipogi padidėjo – šiuo metu ji kainuoja 896,53 $/oz. Paladžio pokyčiai labai nežymūs, o ir ilgalaikės situacijos, darančios įtaką metalo kainai, taip pat nesikeičia, tad kol kas ryškesnių prognozių šiam metalui tiesiog nėra. Tuo tarpu platinos vertė stipriai svyruoja – ekspertai mano, kad kaina dar kris (šalt. „Economies.com“). Pavyzdžiui, platininės juvelyrikos poreikis Kinijoje krito 21 % (šalt. „Heraeus.com“).
Visgi, yra teigiamų naujienų iš automobilių sektoriaus, kur šie taurieji metalai taip pat turi paklausą. Nuo sausio iki rugsėjo mėn. Kinijoje automobilių pardavimai kilo 21,2 % (šalt. „English.news.cn“). Nasdaq.com teigia, kad ir JAV kyla automobilių paklausa. Tačiau yra ir iššūkių: JAV automobilių gamyklose vyksta darbuotojų streikai, tad susiduriama su gamybos iššūkiais (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Vario kaina vėl nukrito – šiuo metu jis kainuoja 7822 $/t. Visgi, ši situacija turėtų būti laikina. Didžiosios kasyklos džiaugiasi augimu, o ir Kinijos poreikis vėl po truputį auga (šalt. „Mining.com“).