Metalų Biržos

Spalio 4, 2023

Tauriųjų metalų kainos ir toliau krenta. Priežastys nesikeičia: recesijos baimė, ekonominė krizė, geopolitiniai iššūkiai – panašu, kad tai dar tęsis bent metus (šalt. „Fxempire.com“, „Investing.com“). Toks kainų mažėjimas tauriųjų metalų rinkoje nebūtinai turi būti priimtas kaip neigiamas ženklas – investuotojai tikrai naudojasi tokia situacija ir didina kai kurių metalų atsargas.
Aukso kaina šią savaitę krito. Šiuo metu jis kainuoja 1828,15 $/oz. Šaltinis „Fxtreet.com“ pastebi, kad geltonajam metalui sunku atsitiesti jau gan ilgą laiką. Aukso kainai įtakos turi ir JAV dolerio kurso svyravimas, tačiau ekspertai mano, kad metalo kaina jau nebeturėtų mažėti (šalt. „Investing.com“, „Fxcm.com“). Kinija vis dar didina aukso atsargas (šalt. „Usfunds.com“). Šaltinis „Thepeninsulaqatar.com“ taip pat mano, kad į auksą investuoti dabar labai verta.
 
Sidabro kaina taip pat sumažėjo. Šiuo metu jis kainuoja 20,99 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ pastebi, kad sidabro vertė neauga jau beveik šešis mėnesius. Visgi, sidabrui dar matoma šviesi ateitis. Ypač saulės elektrinių gamybos sektoriuje, kur metalas yra labai reikalingas (šalt. „Zawya.com“). Ekspertai mano, kad jei JAV dolerio kursas sustiprės, sidabro kaina kils iki 21,5 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina vėl nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1219,6 $/oz. Platinos vertė irgi neatsiliko nuo šios savaitės tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 902,7 $/oz. Šaltinis „Marketscreener.com“ prognozuoja, kad kitais metais vėl sulėtės Kinijos ekonomika, o tai vėlgi, tikėtina, turės neigiamos įtakos paladžio kainai. Taip pat Europoje ir toliau skatinama pereiti prie aplinkai draugiškų sprendimų automobilių sektoriuje, o tai taip pat mažina paladžio poreikį (šalt. „Heraeus.com“).
Šaltinis „Msn.com“ teigia, kad į platiną investuotojai kreipia per mažai dėmesio. Ekspertai ir toliau rekomenduoja investuoti į šį metalą, nes jo poreikis tikrai augs – ir ne viename sektoriuje (šalt. „Platinuminvestment.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 7937,08 $/t. Natūralu, kad prognozės apie lėtėjančią Kinijos ekonomiką šio metalo kainos tikrai nepadidins (šalt. „Metalsdaily.com“). Bet tai ne vienintelė priežastis. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad ir stipresnis JAV dolerio kursas neleidžia vario vertei didėti.