Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Rugsėjo 20, 2023

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra nepastovi. Ir tai nestebina – ir toliau augančios palūkanos, siekiančios sustabdyti infliaciją bei pats infliacijos reiškinys turi ryškią įtaką tauriųjų metalų kainoms. Panašu, kad dar bent metus ekonominė situacija bus tokia pat nepastovi. Visgi, pažvelgus bendrai, dauguma tauriųjų metalų laikosi gerai, o kai kuriems žadamos teigiamos perspektyvos dar niekur nedingo.
Aukso kaina šią savaitę padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 1934,03 $/oz. Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad metalo vertės didėjimui įtakos gali kiek turėti ir susilpnėjęs JAV dolerio kursas. Kinijos norai padidinti aukso rezervus niekur nedingsta – rezervai ir toliau sparčiai auginami (šalt. „Archive.ph“). Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad stebint rinkos nepastovumą, auksas laikosi tikrai gerai. Ekspertai prognozuoja, kad metalo kaina šiais metais dar tikrai didės (šalt. „Investing.com“).
 
Sidabro kaina taip pat paaugo. Šiuo metu jis kainuoja 23,27 $/oz. Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad baltojo metalo padėtis dar yra sudėtinga – neaišku, ar kainai pavyks pastaruoju metu labai nesvyruoti. Jei sidabro vertė laikysis 24 $/oz, tada prognozės gali būti labiau teigiamos ateityje (šalt. „Fxstreet.com“). Ekspertai pastebi, kad Kinijos rinka atsigauna, tad tai gali turėti teigiamos įtakos sidabro poreikio augimui ir kainos didėjimui (šalt. „Invezz.com“).
 
Paladžio kaina šiek tiek padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 1254,43 $/oz. Platinos vertė šovė į aukštumas – šiuo metu ji kainuoja 938,3 $/oz. Visgi, paladžio kainos padidėjimas yra labai nežymus. Kaip jau kurį laiką pastebime, teigiamų prognozių šiam metalui kol kas nematyti. Netgi intensyvus šio metalo rezervų didinimas Kinijoje neturi didelės įtakos paladžio vertės augimui (šalt. „Economies.com“).
Tuo tarpu platina pagaliau pajudėjo iš sąstingio ir vėl skinasi kelią į aukštesnę savo vertę (šalt. „Economies.com“). Nors ir kalbama apie metalo deficitą, kaip jau kurį laiką galima pastebėti, jo kaina dažnai yra labai nepastovi, tad pokyčius verta stebėti įdėmiai.
 


 
Vario kaina šią savaitę vėl šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8261,82 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad nors ir Kinijos ekonomika atsigauna, jaučiasi baimės dėl šios rinkos nepastovumo, dėl to vario kaina kol kas kyla lėčiau. Visgi, jei situacija stabilizuosis, galima tikėtis teigiamo pokyčio.