Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Rugsėjo 13, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos kiek krito, bet galima pastebėti, kad verčių sumažėjimai nėra žymūs, tad prognozuoti, kad metalų kainos ir toliau kris, yra kiek per anksti. Šios savaitės kainų pokyčiams nemažai įtakos turėjo sustiprėjusi infliacija JAV (šalt. „Nasdaq.com“). Šie metai yra tikrai nepastovūs, bet iš esmės taurieji metalai laikosi dar gerai, o kai kuriems prognozės vis dar yra labai šviesios.
Aukso kaina šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1922,29 $/oz. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad geltonojo metalo kainos sumažėjimui įtakos turėjo infliacijos pokyčiai JAV. Tačiau ekspertai sutinka, kad metalas šiuo laikotarpiu vis tiek laikosi stabiliai (šalt. „Investing.com“, „Myrepublica.nagariknetwork.com“). Kinija vis dar naudojasi proga ir intensyviai didina aukso atsargas (šalt. „Oilprice.com“). Šaltinis „Fxleaders.com“ teigia, kad aukso kaina priklausys nuo tolimesnių infliacijos pokyčių. Ekspertai mano, kad po metų auksas gali kainuoti ir 2500 $/oz (šalt. „Zawya.com“).
 
Sidabro kaina taip pat sumažėjo. Šiuo metu jis kainuoja 23,1 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad šis sidabro kainos pokytis yra tiesiogiai susijęs ir su silpnesniu JAV dolerio kursu. Ekspertai prognozuoja, kad metalo kaina daugiau neturėtų mažėti (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Nasdaq.com“ priduria, kad dabar sidabras yra gan tvirtoje pozicijoje.
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1222,65 $/oz. Platinos vertė neatsilaikė tendencijoms ir taip pat sumažėjo – šiuo metu ji kainuoja 904,38 $/oz. Kinija ne tik intensyviai didina aukso atsargas, bet ir kitų metalų, įskaitant paladžio (šalt. „App.com.pk“). Visgi, nepanašu, kad paladžio kainai tai turi įtakos ir ekspertai nedalina prognozių, kad metalo kaina gali kilti.
Tuo tarpu platinos kaina dabar kiek krito, bet ekspertai pastebi, kad platinos itin stipriai prireiks automobilių gamybos sektoriuje – prognozuoja, kad bus didelis metalo deficitas (šalt. „En.prnasia.com“, „Economies.com“). Panašu, kad platinos vertė turi potencialo augti.
 


 
Vario kaina šią savaitę kiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8373,16 $/t. Šaltinis „Mining.com“ prognozuoja, kad greitu metu jo vertė turi paaugti, nes Kinijoje rinkos situacija taip pat gerėja.