Metalų Biržos

Rugpjūčio 16, 2023

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos ir toliau krito. Tik paladžio kaina padidėjo. Šaltinis „Oilprice.com“ teigia, kad recesijos baimės tarp investuotojų jau pradeda dingti, bet tai dar nereiškia, kad tauriųjų metalų vertės pradės kilti. JAV dolerio kursas vėl atsigauna, o tai daro įtaką lėtesniam metalų kainų augimui (šalt. „Fxstreet.com“). Tuo tarpu Kinijos ekonomika susiduria su iššūkiais – krenta importo skaičiai ir neaišku, ar šios rinkos ekonomika ir toliau nesmuks (šalt. „Baystreet.ca“).
Aukso kaina šią savaitę krito. Šiuo metu jis kainuoja 1907,95 $/oz. Šaltinis „Brecorder.com“ teigia, kad didelę įtaką geltonojo metalo kainos mažėjimui turi būtent JAV dolerio sustiprėjimas. Visgi, nors aukso vertė krenta jau ne vieną savaitę, ekspertai mano, kad metalas šiuo laikotarpiu nėra labai pažeidžiamas (šalt. „Ig.com“). Sulėtėjęs importas Kinijoje turi įtakos ir aukso kainai – ten ji aukštesnė nei visame pasaulyje (šalt. „Finance.yahoo.com“).
 
Sidabro kaina taip pat sumažėjo. Šiuo metu jis kainuoja 22,63 $/oz. Šaltinis „News.bitcoin.com“ teigia, kad sidabrą investuotojams reikia pirkti jau dabar, kol jo dar yra. Šaltinis „Kitco.com“ priduria, kad verta naudotis mažėjančia sidabro kaina ir didinti metalo atsargas, nes metalas ateityje gali pralenkti net auksą, kai pramonėje jo poreikis vėl pradės augti. Sidabro kaina gali kristi dar iki 22.4 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina šią savaite augo – šiuo metu jis kainuoja 1271 $/oz. Platinos vertė ir toliau mažėja – šiuo metu kainuoja 906 $/oz. Šaltinis „Coinnews.net“ teigia, kad paladžio kaina atsigavo dėl gerėjančių infliacijos duomenų. Visgi, paladis yra labai susijęs su Kinijos rinka – čia jis atkeliauja iš Rusijos – o silpnėjant šiai ekonomikai neaišku, ar paladžio poreikis didės ir ar tai teigiamai paveiks jo kainą (šalt. „Baystreet.ca“). Tuo tarpu platinos vertės atsigavimo nematyti; metalo kaina dar turėtų kristi iki 878 $/oz (šalt. „Economies.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 8100,89 $/t. Natūralu, kad lėtėjant Kinijos ekonomikai, mažėja ir vario kaina – kol šios valstybės ekonomika nerodys teigiamų ženklų, tol vario vertė, tikėtina, mažės (šalt. „Mining.com“).