Metalų Biržos

Rugpjūčio 2, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų vertės rodo labiau teigiamus ženklus nei neigiamus. Šaltinis „Financemagnates.com“ teigia, kad bijodami infliacijos, investuotojai pradeda intensyviau galvoti apie tauriuosius metalus. Šiuo metu lėtesniam kainų augimui įtakos turi ir vėl sustiprėjęs JAV dolerio kursas (šalt. „Metalsdaily.com“). Iš esmės stebint pokyčius šioje nepastovioje rinkoje galima pastebėti, jog dauguma tauriųjų metalų laikosi gerai ir šie metai jiems neturėtų būti grėsmingi.
Aukso kaina šią savaitę pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 1964,37 $/oz. Antrame šių metų ketvirtyje aukso poreikis krito 2 % (šalt. „Gold.org“). Visgi, pokyčiai rinkose yra skirtingi. Pavyzdžiui, Jungtiniuose Arabų Emyratuose auksinės juvelyrikos poreikis krito 20 %, o Indijoje prognozuojama, kad per šiuos metus kris 10 % - tai vyksta dėl augančių produkcijos kainų (šalt. „Brecorder.com“, „Gulfnews.com“). Tuo tarpu Kinijoje situacija yra visai priešinga – aukso poreikis augo 16,4 % (šalt. „Globaltimes.cn“). Prognozuojama, kad iki metų galo aukso kaina kils 2012-2070 $/oz (šalt. „Btimesonline.com“, „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę taip pat pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 24,75 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro augimas yra kol kas sulėtėjęs ir metalo kaina kol kas stagnuoja. Visgi, sekdami istorines tendencijas ekspertai neatmeta galimybės, kad dar pamatysime, kaip sidabro kaina pakils iki 50 $/oz (šalt. „Investing.com“).
 
Paladžio kaina šiek tiek pakilo šią savaitę – šiuo metu jis kainuoja 1292,69 $/oz. Platinos vertė vėl pradeda mažėti – šiuo metu kainuoja 957 $/oz. Nors Rusijos gigantės „Nornickel“ paladžio pajėgumai padidėjo 5 %, ekspertai teigia, kad greitu metu jie vėl sumažės (šalt. „Heraeus.com“). Pastebima, kad šio metalo ryškiai situacija nesikeis dar ilgą laiką. Kalbant apie platiną, ryškus šio metalo kainos augimas nelabai pastebimas. Apžvalgininkai mano, kad jei platinai pavyks išlaikyti savo poziciją, metalo vertė gali padidėti iki 1040 $/oz, o jei kris, tai gali sumažėti iki 878 $/oz (šalt. „Economies.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau auga – šiuo metu jis kainuoja 8753,45 $/t. Priežastys yra kelios: viena jų – per pastaruosius tris mėnesius išaugęs metalo poreikis. Antra – iššūkiai metalo tiekimo grandinėse, o kai poreikis yra padidėjęs, niekas nenori prarasti geidžiamos žaliavos (šalt. „Mining.com“).