Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Liepos 5, 2023

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje atrodo gana pastoviai. Panašu, kad dar laukiama įžvalgų, kur toliau kryps ekonomika, ar gilės infliacija – kol aiškios informacijos nėra, ir tauriųjų metalų vertės laikosi panašiose pozicijose (šalt. „Fxleaders.com“). Galima pastebėti, kad vasaros periodu pokyčiai yra lėtesni.
Aukso kaina šią savaitę yra gan pastovi. Šiuo metu jis kainuoja 1921,18 $/oz. Šaltinis „Dailyfx.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė stabilizavosi ir šiuo periodu nėra stipriai jaučiama JAV dolerio kurso įtaka. Ekspertai pastebi, kad nors ir aukso vertė atrodo kritusi, iš esmės šiuo periodu jis yra stiprioje pozicijoje (šalt. „Gainesvillecoins.com“). Greitu metu metalo kaina turėtų kilti iki 1930 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę taip pat laikosi stabiliai. Šiuo metu jis kainuoja 22,93 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad metalas dabar bando įsitvirtinti aukštesnėje pozicijoje. Ryškiai kyla sidabro poreikis – jaučiami iššūkiai dėl jo tiekimo (šalt. „Dailyforex.com“). Natūralu, kad esant metalo trūkumui ateityje kils ir jo kaina. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad dabar metalas stabilizuosis 23 $/oz riboje, o po to – bus matyti.
 
Paladžio kaina vėl nukrito šią savaitę – šiuo metu jis kainuoja 1250,95 $/oz. Platinos vertė taip pat krenta – iki 917,8 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad paladžio kainos mažėjimui įtaką daro JAV dolerio kurso pokyčiai ir silpnesnė Kinijos rinkos padėtis. Kalbant apie platiną, ekspertai pastebi, kad metalas dar kovoja dėl savo pozicijos (šalt. „Metalsdaily.com“). Tam turi įtakos ir susilpnėjusi Kinijos ekonomika, sumažėjusi juvelyrikos paklausa (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Barchart.com“ teigia, kad dabar yra puikus metas investuoti į platiną, nes ateities prognozės, kad augs metalo poreikis – niekur nedingo. Tad investuotojams šis metalas tampa patrauklia investicija.
 


 
Vario kaina šią savaitę krito nežymiai – iki 8356,62 $/t. Susilpnėję Kinijos ekonomikos rodikliai turi ryškios įtakos vario kainai – ji kurį laiką lėčiau atsigauna (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, vario paklausa ilgalaikėje perspektyvoje taip pat išlieka aukšta, tad galima tikėtis, jog ateityje metalo kaina atsigaus.