Metalų Biržos

Birželio 28, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Panašu, kad vykstant geopolitiniams iššūkiams Rusijoje visi sektoriai apstojo augti ir laukia, kaip situacija toliau keisis (šalt. „Fxstreet.com“). Jei situacija stabilizuosis, galima tikėtis tauriųjų metalų kainų didėjimo, nes jų poreikis auga (šalt. „Blogs.worldbank.com“). Pastarosios ateinančios savaitės parodys, kur krypsta metalų kainos.
Aukso kaina tendencingai krenta. Šiuo metu jis kainuoja 1923,29 $/oz. Ekspertai teigia, kad recesijos laikotarpiu aukso kainai nemažą įtaką daro JAV dolerio kurso pokyčiai (šalt. „Tdameritradenetwork.com“). Visgi, recesija gali tęstis dar metus ar net ilgiau, tad manoma, kad auksui pavyks stabilizuotis ir netgi augti. Šaltinis „Abnamro.com“ prognozuoja, kad geltonojo metalo vertė turėtų didėti iki 2000 $/oz šių metų pabaigoje.
 
Sidabro kaina šią savaitę nukrito labai stipriai. Šiuo metu jis kainuoja 22,78 $/oz. Šaltinis „Dailyforex.com“ teigia, kad sidabro vertė sumažėjo ir dėl padidėjusio JAV dolerio kurso. Visgi, šis metalo kainos sumažėjimas nėra būtinai blogas ženklas. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad investuotojams metalas yra vis dar patrauklus. Ekspertai rekomenduoja nepamiršti, kad baltasis metalas yra nebrangi ir ganėtinai saugi investicija, tad dabar yra geras laikotarpis įsigyti investicijų pigiau (šalt. „Wisdomtree.eu“, „Lifestyleasia.com“).
 
Paladžio kaina vėl nukrito šią savaitę – šiuo metu jis kainuoja 1318,34 $/oz. Platinos vertė taip pat krenta – iki 932 $/oz. Pokyčiai automobilių rinkoje ir toliau vyksta. Šaltinis „News.metal.com“ teigia, kad iki šių metų galo automobilių eksportas iš Kinijos sieks 4,4 mln. vnt. JAV rinkoje irgi yra teigiamų ženklų – automobilių pardavimai taip pat auga (šalt. „Investing.com“). O tai reiškia, kad paladžio poreikis gali didėti – netolimoje ateityje ir jo kaina (šalt. „Heraeus.com“). Visgi, metalo kaina dar yra labai nepastovi, tad išvadas daryti dar sudėtinga.
Tuo tarpu platinos kaina mažėja kiekvieną savaitę. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinai reikia pertraukos. Jei metalo kaina nepakils iki saugios 965 $/oz ribos, panašu, kad ji gali ir toliau mažėti.
 


 
Vario kaina šią savaitę krito iki 8387,93 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šios savaitės kainos pokyčiui įtakos turėjo JAV dolerio kurso didėjimas ir nestabilumas rinkoje. Ilgalaikėje perspektyvoje variui vis tiek nusimato šviesi ateitis.