Metalų Biržos

Birželio 7, 2023

Ši savaitė jau atrodo geriau nei praėjusios. Beveik visų tauriųjų metalų kainos atsigavo. Pagrindinė to priežastis – kritęs JAV dolerio kursas (šalt. „Bullionvault.com“). Vieniems metalams ši situacija turi ženklią įtaką, kitiems – nelabai. Panašu, kad vasarą metalams turėtų neblogai sektis.
Aukso kaina po truputį atsigauna. Šiuo metu jis kainuoja 1963 $/oz. Geltonasis metalas turi stiprų ryšį su JAV dolerio kurso pokyčiais, tad nenuostabu, kad nukritus jam, aukso kaina atsigavo (šalt. „Brecorder.com“, „Uk.news.yahoo.com“). Šaltinis „Bloomberg.com“ prognozuoja, kad centriniai bankai dar intensyviau didins aukso atsargas. Matydami centrinių bankų veiksmus, investuotojai irgi nesnaus (šalt. „Zacks.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę pakilo iki 23,61 $/oz. Metalas vis dar bando atrasti savo tikrąją kainos poziciją (šalt. „Dailyforex.com“). Jei jo vertė dar šiek tiek kris, jis bus dar labiau pažeidžiamas (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Invezz.com“ teigia, kad investuotojų dėmesys dabar nukrypo į auksą. Visgi, kol metalo kaina yra šiek tiek pastovi ir neauganti, investuotojams rekomenduojama atkreipti dėmesį į sidabrą jau dabar (šalt. „Barchart.com“).
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1420,98 $/oz. Platinos vertė paaugo iki 1036 $/oz – augimas nėra labai žymus, lyginant su praeita savaite, tad galima teigti, kad metalo kaina laikosi stabiliai. Paladžio situacija, kaip galima pastebėti jau pastaruoju laikotarpiu – nesikeičia. Ekspertai mano, kad metų gale metalas kainuos ne daugiau kaip 1600 $/oz, o kitais metais – iki 1700 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
Platina testuoja vandenis ir panašu, kad vėl po truputį atsigauna bei gauna dėmesio iš investuotojų (šalt. „Economies.com“, „Fxempire.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad iki metų galo platina kainuos 1150 $/oz, o kitais metais gali augti ir iki 1300 $/oz, tad jau dabar verta pagalvoti apie investavimą į šį metalą.
Naujienos iš automobilių sektoriaus: JAV automobilių pardavimai yra didesni, lyginant su praeitais metais, tačiau augantis susidomėjimas susidurs su prekių trūkumu (šalt. „Morningstar.com“). Taip pat ieškoma būdų, kaip atpiginti vandeniliu varomų transporto priemonių gamybą (šalt. „Eandt.theiet.org“).
 


 
Vario kaina šią savaitę paaugo iki 8287,18 $/t. Metalo vertės augimas labai ryškus, nes situacija Kinijoje vėl pagerėjo ir metalo poreikis padidėjo (šalt. „Mining.com“).