Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Gegužės 24, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos šiek tiek nukrito, tik platinos laikosi gan stabiliai. Bendrai pažvelgus į pastarųjų savaičių tendencijas, taurieji metalai laikosi neblogai. Ekspertų išvados pasitvirtina, kad šiuo laikotarpiu tauriųjų metalų kainos išliks gan panašiose pozicijose (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, kai kurie metalai nepraranda investuotojų susidomėjimo ne be priežasties – tikimąsi, kad ateityje situacija pagerės ir investicijos atsipirks.
Aukso kaina šią savaitę vėl nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1971,99 $/oz. Ekspertų teigimu, pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę sumažėjo aukso kaina – pakilęs JAV dolerio kursas (šalt. „Cnbc.com“, „Businesslive.co.za“). Tačiau auksas nepraranda savo žibėjimo ir investuotojų susidomėjimo (šalt. „Marketpulse.com“). Pasaulio centriniai bankai ir toliau didina aukso rezervus (šalt. „Thefirstnews.com“). Vien Lenkijoje metalo rezervai padidėjo iki 14,5 tonų (šalt. „Ceicdata.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę nukrito iki 23,65 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, jog sidabrui kol kas yra sunku įsitvirtinti aukštesnėje nei 24 $/oz riboje. Ekspertai pastebi, kad šiuo metu sidabro kaina yra testuojama – žiūrima, kur toliau kryps jo vertė (šalt. „Nasdaq.com“). Šios savaitės pokyčiui įtakos turėjo taipogi JAV dolerio kurso sustiprėjimas (šalt. „In.investing.com“). Visgi, investuotojai mato sidabro ilgalaikį potencialą ir toliau investuoja į šį metalą (šalt. „Ricentral.com“).
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1494,37 $/oz. Platinos vertė šiek tiek paaugo iki 1072,8 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad didėjant elektromobilių poreikių ir gamybai, mažėja paladžio poreikis. Ateityje tobulėjant šiai technologijai, degalais varomi automobiliai, kurių gamybai reikalingas paladis, nebebus gaminami ankstesniais dideliais kiekiais.
Tuo tarpu platinos kaina kol kas gali krypti į negatyvią pusę (šalt. „Economies.com“). Visgi, ekspertai jau ne vieną savaitę kartoja, kad metalo deficitas vis didės, o jo poreikis nemažės, tad ilgalaikėje perspektyvoje į metalą investuoti verta (šalt. „Investingnews.com“). Svarstoma ir apie naujas platinos kasyklas (šalt. „Miningweekly.com“).
 


 
Vario kaina šią savaitę vėl nukrito iki 7996,83 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad ši vario kainos mažėjimo situacija yra laikina, kadangi Kinijos rinkoje metalo poreikis nesumažėjo. Kurį laiką vario vertė laikysis panašioje pozicijoje.