Metalų Biržos

Kovo 28, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos atrodo gan stabiliai, kai kurių netgi šiek tiek pakilo. Žlugus keliams bankams JAV, nepasitikėjimas jais išaugo. Visgi, tai geras ženklas tauriesiems metalams – investuotojai juos mato kaip patikimesnę investiciją (šalt. „Fxleaders.com“). Šią savaitę taip pat krito JAV dolerio kursas, tai irgi turi įtakos metalų vertėms (šalt. „Businesslive.co.za“).
Aukso kaina šią savaitę minimaliai nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1957,84 $/oz. Šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, jog šiuo laikotarpiu auksas tampa vis labiau viliojančia investicija dėl savo ilgalaikio pastovumo kriziniu laikotarpiu. Ryškus pavyzdys Kinijos investavimas į auksą – per praeitą mėnesį papildė savo atsargas tris kartus daugiau (šalt. „Brecorder.com“, „Moneymetals.com“). Ekspertai prognozuoja, kad metalo vertė greitu metu kils iki 2000 $/oz (šalt. „Ig.com“).
 
Sidabro kaina pakilo iki 23,12 $/oz. Visgi, ekspertai mano, kad į šį kainos padidėjimą reikia žiūrėti atsargiai – vadina jį trumpalaikiu (šalt. „Fxstreet.com“). Anot šaltinio „Investinghaven.com“, šiais metais sidabro kaina dar keisis, galime tikėtis pamatyti įvairių scenarijų – nuo staigaus kritimo iki ženklaus augimo. Visgi, nereikėtų pamiršti, kad ilgalaikėje perspektyvoje metalo poreikis auga, tad investuoti į jį apsimoka.
 
Paladžio kaina šią savaitę labai minimaliai paaugo – šiuo metu jis kainuoja 1425,65 $/oz. Platinos vertė tuo tarpu šiek tiek nukrito – iki 984 $/oz. Kaip ir buvo galima tikėtis, šiuo laikotarpiu paladžio kaina svyruos panašioje pozicijoje, nes situacija rinkoje kol kas nesikeičia (šalt. „Metalsdaily.com“).
Ekspertai iš „Economies.com“ pastebi, kad platinai kol kas trūksta ryškesnio kainos augimo. Visgi, jau matoma, kad metalo poreikis auga tiek elektromobilių, tiek vandeniliu varomų automobilių gamybos sektoriuose (šalt. „Platinuminvestment.com“, „Proactiveinvestors.co.uk“). Ir tai tik keli sektoriai, kur metalo poreikis augs. Verta nepamiršti juvelyrikos, sveikatos ir kitų sričių, kurios tik patvirtina, jog platinos ateitis bus šviesi (šalt. „Angloamerican.com“).

 
 
Pagaliau vario kaina grįžo į buvusias aukštumas. Šiuo metu jis kainuoja 9008,09 $/t. Pagrindinė kainos augimo priežastis – mažesnė metalo pasiūla (šalt. „Mining.com“). Verta stebėti, ar pasiūlai grįžus į stabilius kiekius, tai turės įtakos vario vertei.