Metalų Biržos

Kovo 22, 2023

Šią savaitę taurieji metalai laikosi gana pastoviai. Kai kurių vertės netgi nemažai pakilo. Panašu, kad kelių JAV bankų žlugimas priverčia investuotojus vėl atkreipti dėmesį į investavimą į tauriuosius metalus (šalt. „Ca.finance.yahoo.com“). Galima tikėtis, jog ateinančiomis savaitėmis metalų kainos išliks panašiose pozicijose arba dar kiek padidės.
Aukso kaina šią savaitę vėl pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 1978,86 $/oz. Ekspertai pastebi, kad investuotojai vėl atsigręžia į auksą kaip į laiko patikrintą investiciją ir mato potencialą investicijų didinimui (šalt. „Incrementum.li“, „Streetwisereports.com“). Pavyzdžiui, iš naujo po pandemijos protrūkio atsidaranti Kinija taip pat aktyviai investuoja į geltonąjį metalą (šalt. „Oilprice.com“). Jau kurį laiką metalas nekainavo 2000 $/oz – šaltinis „Tdameritradenetwork.com“ teigia, kad ši situacija greitu metu pasikeis ir auksas potencialiai netgi gali kainuoti daugiau.
 
Sidabro kaina šią savaitę taip pat pakilo iki 22,56 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, jog sidabras šią savaitę yra savo stiprioje ir užtikrintoje pozicijoje. Visgi, anot šaltinio „Fxstreet.com“, ar metalo kaina kils dar aukščiau – kol kas sunkoka prognozuoti. Ekspertai mano, kad investuotojai ir toliau akylai stebės, kaip kis metalo vertė ir tada imsis drąsesnių žingsnių į didesnes (arba mažesnes) investicijas (šalt. „Finance.yahoo.com“).
 
Paladžio kaina šią savaitę kiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1422,62 $/oz. Platinos vertė irgi sumažėjo keliais JAV doleriais – iki 993,75 $/oz. Ekspertai pastebi, jog paladžio kainos pokyčiai atrodo išties prastai – netgi esant silpnesniam JAV dolerio kursui, metalo vertei sunku atsitiesti (šalt. „Economies.com“). Panašu, kad artimiausiu metu teigiamų pokyčių iš paladžio nevertėtų tikėtis.
Tuo tarpu platinos kaina juda į pozityvią kryptį (šalt. „Economies.com“). Europos Sąjunga paskelbė svarbių žaliavų sąrašą, tarp kurių patenka ir platina – tai stiprus užtvirtinimas investuotojams, nusakantis, jog metalo poreikis tik augs (šalt. „Projectblue.com“).
 


 
Vario kaina šią savaitę buvo stiprokai nukritusi, tačiau šiomis dienomis ji vėl pakilo. Šiuo metu varis kainuoja 8860,38 $/t. Kadangi Kinijos rinkai atsigauti reikia dar šiek tiek laiko, natūralu, jog ir vario vertės svyravimui tai turi įtakos (šalt. „Mining.com“). Visgi, greitu metu metalo kaina turėtų stabilizuotis.