Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Kovo 1, 2023

Šią savaitę tik platinos kaina paaugo. Visų kitų metalų vertės mažėja. Šaltinis „Bloomberg.com“ teigia, kad kažko kito tikėtis ir nereikia, kai infliacija nemažėja taip greit, kaip buvo tikėtasi. Šią savaitę taip pat buvo paminėtos karo Ukrainoje metinės. Deja, panašu, kad karas dar kurį laiką nesibaigs, o tai irgi turi įtakos tauriųjų metalų tiekimui (šalt. „Home.saxo“). Šis periodas kol kas yra kupinas nežinomybių – belieka stebėti, į kurią pusę toliau kryps metalų kainos.
Aukso kaina vis dar mažėja. Šiuo metu jis kainuoja 1817,6 $/oz. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad šiuo metu auksas pasiekė savo žemiausią kainos tašką per pastaruosius dvejus metus. Ekspertai mano, kad dabar yra testuojamas aukso vertės pažeidžiamumas – iki kokios žemiausios vertės kaina gali kristi (šalt. „Kitco.com“). Yra ir pozityvių naujienų: Kinijos rinka atsigauna, o tai įrodo ir aukso poreikio padidėjimas – kinai perka jo vis daugiau (šalt. „Yicaiglobal.com“).
 
Sidabro kaina nukrito iki 20,65 $/oz. Panašu, kad baltasis metalas laikosi tokių pat tendencijų kaip ir auksas. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, kad sidabro kaina labai priklauso nuo infliacijos pokyčių – ji niekur nesitraukia, tad ir metalo vertė mažėja. Visgi, šiais metais saulės energetikoje sidabro poreikis turėtų paaugti (šalt. „Heraeus.com“).
 
Paladžio kaina sumažėjo ženkliai – šiuo metu jis kainuoja 1431,69 $/oz. Platinos vertė paaugo iki 944,1 $/oz. Ekspertai teigia, kad paladis grįžta į 2019 metus, kai jo vertė taip pat nebuvo aukšta – nevertėtų nustebti, jei ji ir toliau mažės kurį laiką (šalt. „Uk.investing.com“, „Pmm.umicore.com“). Visgi, šiais metais paladžio vertė gali padidėti iki 15 % (šalt. „Digitaljournal.com“). Tuo tarpu platinos poreikis, prognozuojama, šiais metais stipriai paaugs automobilių gamybos sektoriuje (šalt. „News.metal.com“). Juvelyrikos sektoriaus taip pat nereikėtų atmesti – tam tikrais periodais pardavimai kyla labai stipriai ir padengia visus metus (šalt. „Businesstoday.in“).
 


 
Vario kaina šią savaitę nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8932,03 $/t. Kiek krito metalo poreikis Kinijoje, bet ši situacija greičiausiai bus laikina (šalt. „Mining.com“).