Metalų Biržos

Vasario 22, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos nukrito. Dabartinis periodas turi stagnacijos požymių su tais pačiais iššūkiais, kaip ekonominė krizė, karas Ukrainoje bei kt. Metalų verčių augimui nepadeda ir stiprus JAV dolerio kursas – visgi, ateityje jis gali kristi (šalt. „Investing.com“). Bendrai stebint, įsibėgėjus šiems metams tauriųjų metalų kainos turi kilti, tad dabar verta pasinaudoti kritusios vertės proga.
Aukso kaina vis dar mažėja. Šiuo metu jis kainuoja 1841,25 $/oz. Aukso importas Indijoje nukrito 71 % - tai labai ryškus sumažėjimas dėl kritusio metalo poreikio bei ekonominių iššūkių šalyje (šalt. „Indiatvnews.com“). Visgi, šaltinis „Dailyforex.com“ teigia, kad metalas bando susigrąžinti savo buvusią vertę. Ekspertai iš „Investmentweek.co.uk“ teigia, kad šiais metais auksas dar sužibės. Vieni netgi mano, kad metų pabaigoje auksas kainuos 2000 $/oz (šalt. „Uk.investing.com“).
 
Sidabro kaina nukrito iki 21,82 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad metalas kol kas neturi aiškios nusistovėjusios kainos, gali kristi ir iki 20 $/oz. Visgi, ekspertai iš „Economies.com“ mano, kad artimiausiu metu sidabro vertė gali svyruoti 21,35 – 22,13 $/oz rėžiuose. Šaltinis „Kitco.com“ prognozuoja, kad sidabras šiais metais turėtų būti gan stabilus ir netgi rodyti augimo požymius.
 
Paladžio kaina vis dar krenta – šiuo metu jis kainuoja 1524,26 $/oz. Platinos vertė sumažėjo iki 932 $/oz. Paladžio poreikis neauga dėl ne vienos priežasties: sutrikusi logistikos grandinė bei pačio metalo gavyba, sulėtėjusi naujų automobilių gamyba, elektromobilių augimas ir t. t. Šaltinis „Invezz.com“ teigia, kad šiais metais paladžio kaina gali kristi rekordiškai – iki 797 $/oz. Jei metalo kaina ir toliau kiekvieną savaitę mažės, toks scenarijus skamba realiai. Visgi, jei situacija pagerėtų, paladžio kaina nekiltų daugiau nei 2000 $/oz.
Tuo tarpu platina dar laukia savo momento (šalt. „Economies.com“). Šaltinis „Miningreview.com“ teigia, kad jaučiamas metalo trūkumas ir šiais metais jo vertė turi tikrai paaugti.
 


 
Vario kaina ir toliau auga – šiuo metu jis kainuoja 9212,02 $/t. Metalo poreikis didėja, gamyba atsigauna, tad panašu, kad variui ir šie metai turėtų būti geri (šalt. „Mining.com“).