Metalų Biržos

Vasario 8, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Tam įtakos turi kylantis JAV dolerio kursas (šalt. „Brecorder.com“). Visgi, kainų mažėjimas nėra labai žymus, tad išsigąsti nereikėtų. Šaltinis „Home.saxo“ teigia, kad Kinijos rinka ir toliau atsigauna, o tai turės teigiamą įtaką tiek tauriesiems metalams, tiek kitiems sektoriams. Tad belieka stebėti, kaip keisis tauriųjų metalų vertės per ateinančius mėnesius.
Aukso kaina sumažėjo iki 1868,41 $/oz. Šaltinis „Capital.com“ teigia, kad būtent aukso kainos pokyčiui daugiausiai įtakos ir turėjo JAV dolerio kursas. Visgi, ekspertai iš „Fxstreet.com“ mano, kad ši situacija laikina – metalo kaina dar kurį laiką gali kiek kristi, bet vėliau ji atsigaus, nes susidomėjimas auksu niekur nedingsta. Šaltinis „Ftadviser.com“ teigia, kad auksas vis dar yra patikimiausias metalas ilgalaikėms investicijoms – čia jis lyderiauja.
 
Sidabro kaina nukrito iki 22,3 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė sumažėjo gan ženkliai ir jau siekia ribą, kuri, jei kaina dar kris, nieko gero nežada. Visgi, kol kas ekspertai mano, kad sidabras turėtų atsigauti, nes jo poreikis didėja (šalt. „Investing.com“). Jei metalo kaina grįš į buvusią 25 $/oz ribą, tada galima tikėtis spartesnio augimo, tačiau, stebint tendencijas, sidabras kurį laiką turėtų laikytis stabiliai (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1610,56 $/oz. Platinos vertė sumažėjo iki 975,98 $/oz. Tokios mažos paladžio kainos nematėme jau ilgą laiką – ji pastaruosius kelerius metus visada būdavo aukštesnė nei aukso kaina, tačiau karas padarė didelę įtaką staigiam metalo vertės sumažėjimui. Šaltinis „Financialpost.com“ teigia, kad pagal dabartines tendencijas paladžio kaina gali dar labiau kristi, o platinos atvirkščiai – augti. Visgi, šaltinis „Economies.com“ teigia, kad kai Kinijos rinka dar labiau atlaisvės, paladžio vertė dar turi vilties kiek paaugti. Na, o platina kol kas nėra labai pastovioje pozicijoje, tačiau šiais metais jai prognozuota šviesi ateitis – pamatysime, kiek tai išsipildys (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Vario kaina šią savaitę vėl nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8923,21 $/t. Kainos mažėjimas nėra žymus, prognozės dėl Kinijos rinkos yra palankios, tad verta stebėti kelių savaičių tendencijas ir pokyčius, kur kryps metalo kaina (šalt. „Mining.com“).