Metalų Biržos

Vasario 1, 2023

Pirmasis šių metų mėnuo baigiasi ganėtinai ramiai – tauriųjų metalų kainos, lyginant su praeita savaite, išliko ganėtinai panašiose pozicijose. Spartesniam jų augimui trukdo pakilęs JAV dolerio kursas (šalt. „Fxstreet.com“). Visgi, šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, kad atsidarius Kinijai, daugelio žaliavų, įskaitant tauriųjų metalų, kainos turi stabilizuotis. Tai bus galima pastebėti kelių mėnesių bėgyje.
Aukso kaina sumažėjo iki 1922,4 $/oz. Visgi, šis kainos pokytis yra labai nežymus ir tai dar nėra indikacija, jog metalo vertė ir toliau kris. Įdomu tai, kad per 2022-uosius metus aukso poreikis buvo didžiausias per pastaruosius 10 metų (šalt. „Gold.org“). Ekspertai atsargiai svarsto, kad gal ir šie metai bus ne ką prastesni (šalt. „Money.usnews.com“). Visgi, jei JAV dolerio kursas ir toliau stiprės, metalo vertė gali kristi iki 1900 $/oz, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje augantis jo poreikis potencialiai ir toliau didins jo vertę (šalt. „Fxstreet.com“).  
 
Sidabro kaina padidėjo iki 23,6 $/oz. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad baltasis metalas kol kas yra nepastovus, jo kaina labai svyruoja. Anot ekspertų, metalo vertė gali netgi kristi iki 20-23,3 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Visgi, jei Kinijos rinka vėl neužsidarys, sidabrui nusimato puiki ateitis – tokiu atveju, ilgalaikėje perspektyvoje jo vertė turi didėti (šalt. „Rediff.com“).
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 1646,04 $/oz. Platinos vertė sumažėjo iki 1016 $/oz. Panašu, kad šis laikotarpis nėra sėkmingas nei paladžiui, nei platinai, o paladžiui dar ir teigiama ateitis sunkiai nusimato. Tam yra ne viena priežastis. Pavyzdžiui, pasaulyje mažėja ekonominis augimas (šalt. „Politico.eu“). Spartėja elektromobilių gamyba, o tai turi tiesioginę neigiamą įtaką paladžiui (šalt. „Uk.finance.yahoo.com“). Žinoma, platinos kaina dar, tikėtina, atsigaus, nes metalas yra labai plačiai panaudojamas ir buvo prognozuota, kad šiais metais jo poreikis nemažės (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Vario kaina šią savaitę kiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 9141,03 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šiais metais pirkėjams varis pabrango, tad kurį laiką gali sulėtėti jo pirkimas ar laikinai sumažėti jo poreikis.