Metalų Biržos

Sausio 25, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos kiek nusistovėjo – daugelio metalų vertės yra panašiose pozicijose, tik kelių kiek stipriau pakilo. Kiek ramesnė savaitė ir JAV dolerio kursui – jis šiek tiek susilpnėjo (šalt. „Fxstreet.com“). Kadangi šiuo metu didesnių pokyčių nenusimato, Kinijos rinka vėl nusistovi į įprastą savo ritmą, metalų vertės irgi turėtų išlikti panašiose pozicijose.
Aukso kaina pakilo iki 1932,17 $/oz. Šaltinis „Sg.finance.yahoo.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė atsigauna greičiau nei buvo tikėtasi. Pavyzdžiui, Indijoje aukso kaina pakilo į rekordines aukštumas, nes artėja tradicinis vedybų sezonas, kur auksinė juvelyrika yra neatsiejamas šventės atributas (šalt. „Brecorder.com“, „Oneindia.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad jei aukso vertė pakils iki 1942 $/oz ribos ir aukščiau, tikėtina, kad tada kaina dar sparčiau augs. Įdomi tendencija: Kinija nepaiso sankcijų Rusijai ir toliau iš jos importuoja auksą (šalt. „Theprint.in“).
 
Sidabro kaina nukrito iki 23,43 $/oz. Tai daugiau nei 4 % kainos sumažėjimas, lyginant su pastaruoju laikotarpiu (šalt. „Fxstreet.com“). Visgi, metalui prognozuojama šviesi ateitis: manoma, kad bus metalo trūkumas, o JAV stipriai išaugs jo poreikis (šalt. „Forbes.com“, „Fox5dc.com“). Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad šiais metais sidabras gali pasiekti aukščiausią savo vertę per pastaruosius devynerius metus.
 
Paladžio kaina vėl nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1716,94 $/oz. Platinos vertė sumažėjo iki 1052,71 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad paladžio poreikis mažės kasmet, nes jo tiek nebeprireikia automobilių gamybai. Metalo kaina artimiausiu metu gali svyruoti 1650-1840 $/oz ribose. Tuo tarpu platina dar pakankamai tvirtai laikosi ir atrodo kaip patikima bei pastovi investicija ateičiai (šalt. „Economies.com“). Anot šaltinio „Finance.yahoo.com“, platina yra retesnė nei auksas ir ji šiais metais dar tikrai sužibės.
 


 
Vario kaina ir toliau stiprėja – šiuo metu jis kainuoja 9367 $/t. Panašu, kad Kinijoje situacija nusistovi ir metalo poreikis ateičiai yra užtikrinamas – tai turi tiesioginę įtaką jo kainai (šalt. „Mining.com“). Dėl didėjančio vario poreikio ne vienoje valstybėje ieškoma naujų potencialių vario kasyklų.