Metalų Biržos

Sausio 18, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos vėl yra nepastovios – vienų kainos kilo, kitų – krito arba išliko panašioje pozicijoje. Šaltinis „Wisdomtree.eu“ teigia, kad infliacija gali būti naudinga auksui ir sidabrui – kaip matome ir dabar, metalų kainos atrodo tikrai gerai. Metalams daug naudos duoda ir atsigavusi Kinijos rinka (šalt. „Fxstreet.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1918,17 $/oz. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad geltonojo metalo kaina auga rekordiniu greičiu ir nebuvo tikėtasi, kad ji taip greit gali potencialiai pasiekti savo prognozuotą šių metų vertę – 2000 $/oz. Visgi, įprastai po staigesnio kainos augimo būna ir stabilizacijos laikotarpis, kuris gali įvykti būtent artimiausiu metu. Juvelyrikos sektoriuje auksui taip pat sekasi neblogai: prognozuojama, kad ir šiais metais auksinių papuošalų poreikis Indijoje kils (šalt. „Moneycontrol.com“).
 
Sidabro kaina paaugo iki 24,33 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad ir sidabro kaina didėja rekordiniu greičiu ir šiuo periodu ji gali dar paaugti. Ekspertai iš „Heraeus.com“ mano, jog didžiausią įtaką vertės augimui turi stipriai išaugęs metalo poreikis.
 
Paladžio kaina nukrito nežymiai – šiuo metu jis kainuoja 1771 $/oz. Platinos vertė sumažėjo iki 1069 $/oz. Paladžio vertė, panašu, kol kas dar sunkiai auga. Didelis nepastovumas dėl tiekimo bei sutrikusios naujų automobilių gamybos turi tam nemažos įtakos (šalt. „Heraeus.com“). Visgi, manoma, kad šiais metais paladžiui dar pavyks atsitiesti.
Platinai taip pat reikia naujų vėjų – kol kas, panašu, kad kaina sustojo augti (šalt. „Economies.com“). Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad Kinijos gamybos atsigavimas gali turėti šiais metais daug teigiamos įtakos ne tik paladžio, bet ir kitų metalų kainoms. Ekspertai iš „Heraeus.com“ prognozuoja, kad šiais metais platinos poreikis nemažės, tad vertės kritimas yra laikinas.
 


 
Vario kaina vėl auga rekordiniu greičiu – šiuo metu jis kainuoja 9081,94 $/t. Varis yra tas metalas, kurio kaina yra tiesiogiai susijusi su pokyčiais Kinijos rinkoje – kaip matome, rinka atsigauna, tad ir vario paklausa kyla. Ekspertai mano, kad šie metai bus sklandesni Kinijoje, tad ir variui nusimato šviesi ateitis (šalt. „Mining.com“).