Metalų Biržos

Sausio 11, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos yra gan nepastovios – vienų metalų kainos kilo, kitų – krito arba iš esmės beveik nesikeitė. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad šiais metais ekonomiką terorizuos stagfliacijos reiškinys, turintis įtaką ir tauriųjų metalų kainoms. Žvelgiant bendrai į pastaruosius kainų pokyčius, galima pastebėti, kad iš esmės vertės yra kol kas ganėtinai stabilios ir sunerimti nėra verta.
Aukso kaina pakilo iki 1870,07 $/oz. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad aukso kainos augimui įtakos turi kritęs JAV dolerio kursas. Tuo tarpu Kinija stipriai didina aukso atsargas (šalt. „Taipeitimes.com“). Per paskutinį praeitų metų ketvirtį Indijoje auksinės juvelyrikos eksportas augo beveik 21 % (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“). Šaltinis „Mkspamp.com“ teigia, kad šiais metais prognozės auksui yra palankios – manoma, kad jo vertė dar didės.
 
Sidabro kaina nukrito iki 23,67 $/oz. Praeitą mėnesį baltasis metalas užbaigė teigiamai – jo pardavimai augo (šalt. „Perthmint.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad nors sidabro vertės didėjimo kelionė nėra sklandi, tačiau greitu metu metalo kaina turėtų vėl kilti iki 24 $/oz. Anot „Mkspamp.com“, metalo kaina šiais metais gali didėti maksimaliai iki 28 $/oz.
 
Paladžio kaina krenta – šiuo metu jis kainuoja 1784,49 $/oz. Platinos vertė paaugo iki 1080,25 $/oz. Nors paladžio vertė pastaruoju metu yra labai nepastovi, ekspertai prognozuoja, kad jo kaina artimiausiu metu turėtų kilti bent 5 % (šalt. „Via.news“). Priklausomai nuo įvairiausių pokyčių rinkose ir įvykiuose, darančiuose įtaką metalo kainai, jo vertė šiais metais turėtų būti 1500-2500 $/oz rėžiuose (šalt. „Mkspamp.com“).
Tuo tarpu platina jau kurį laiką lėtai, bet užtikrintai auga. Šaltinis „Economies.com“ pastebi, kad metalo ateitis yra labai šviesi, nes jo poreikis tikrai nemažėja. Ekspertai iš „Mkspamp.com“ prognozuoja, kad platina šiais metais laikys savo kainą 850-1350 $/oz rėžiuose. Tikimąsi, kad kaina nenukris iki minimalios ribos bent artimiausiu metu.
 


 
Vario kaina vėl sparčiai auga – šiuo metu jis kainuoja 8831,72 $/t. Kinija vėl yra atvira metalo importui, gamyba atsigauna, tad natūralu, jog ir vario vertė staigiai šoktelėjo (šalt. „Mining.com“). Kol Kinijoje situaciją vėl nepasikeis, metalo kaina išliks aukštoje pozicijoje.