Metalų Biržos

Lapkričio 23, 2022

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje atrodo visiškai priešingai nei praeita – visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Toks posūkis nestebina, kadangi jau kalbama apie artėjančią recesiją, visas pasaulis jau jaučia infliacijos padarinius (šalt. „Metalsdaily.com“). Kur kryps metalų kainos per paskutinį šių metų mėnesį, prognozuoti galima atsargiai – tikėtina, kad jos išsilaikys panašiose pozicijose.
Aukso kaina sumažėjo iki 1739,19 $/oz. Ekspertai mano, kad silpnėjant JAV dolerio kursui, geltonojo metalo vertė turi atsigauti (šalt. „Nasdaq.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad greitu metu auksas vėl turėtų kainuoti 1750 $/oz. Įdomu tai, kad pasaulio centriniai bankai ir toliau didina aukso atsargas, ypatingai Kinija, tad panašu, jog metalas nepraranda savo poreikio (šalt. „Metalsdaily.com“).
 
Sidabro kaina neatsilieka nuo šios savaitės tendencijų. Šiuo metu ji krito iki 20,89 $/oz. Šaltinis „Sciffgold.com“ teigia, kad šie metai sidabrui yra rekordiniai – tokio didelio metalo poreikio nebuvo jau seniai. Jei poreikis ir toliau augs, bus jaučiamas sidabro deficitas (šalt. „Menafn.com“). Natūralu, kad ilgalaikėje perspektyvoje tai didins pačio metalo kainą. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad greitu metu baltojo metalo vertė vėl pakils virš 21 $/oz.
 
Paladžio kaina šią savaitę krito stiprokai. Šiuo metu jis kainuoja 1882 $/oz. Platinos vertė irgi sumažėjo: šiuo metu ji kainuoja 991,5 $/oz. Londono metalų biržai leidus supirkti metalus iš Rusijos, didžiausios šalies kasyklos suskubo išparduoti savo likučius (šalt. „Mining.com“). Visgi, yra dalis pirkėjų, kurie nenori pirkti rusiško metalo, tad pardavimai kažkiek kris. Ekspertai teigia, kad kitais metais bus jaučiamas platinos deficitas, tad tai turėtų greitu metu išdidinti metalo kainą – dabar geras laikas investuoti į platiną (šalt. „Platinuminvestment.com“, „Reuters.com“, „Miningweekly.com“).
Ir šiek tiek naujienų iš automobilių rinkos: automobilių pardavimai Europoje, lyginant praeitus metus, išaugo 12,2 % (šalt. „Heraeus.com“). Visgi, jei kitais metais bus recesija, reikia įsivertinti, kad pardavimai kris.
 


 
Vario kaina nukrito iki 8073,33 $/t. Tam yra kelios priežastys: nepastovi Kinijos rinka ir stiprėjantis JAV dolerio kursas (šalt. „Mining.com“). Kinija paskelbė, kad šalyje didėja koronaviruso susirgimų skaičius, tad ji gali vėl užsidaryti (šalt. „Metalsdaily.com“).