Metalų Biržos

Lapkričio 9, 2022

Tendencijos šiek tiek kinta. Vienų metalų kainos gan ženkliai rodo teigiamus atsitiesimo ženklus, o kiti dar yra strigę toje pačioje pozicijoje. Pagrindinės ekonominės priežastys, darančios įtaką ir metalų kainoms: artėjanti recesija, karas Ukrainoje, vis dar įtempti santykiai tarp JAV ir Kinijos (įskaitant ir artėjančius JAV prezidento rinkimus) (šalt. „Metalsdaily.com“). Likus visai nedaug laiko iki metų galo, jau po truputį galima susidaryti nuomonę, į kurią pusę kryps metalų kainos ateityje.
Aukso kaina pakilo iki 1673,5 $/oz. Matomos įdomios tendencijos: Serbija stipriai padidino aukso rezervo kiekį (šalt. „Azernews.az“). Vietnamas taip pat neatsilieka – aukso poreikis per trečią šių metų ketvirtį patrigubėjo (šalt. „E.vnexpress.net“). Šaltinis „Invezz.com“ prognozuoja, kad aukso kaina turėtų pakilti dar 100 JAV dolerių. Ekspertai iš „Newsd.in“ rekomenduoja investuoti į geltonąjį metalą šiuo laikotarpiu. Kaip galima pastebėti, tokiu pavyzdžiu seka ne viena valstybė.
 
Sidabro kaina ir toliau kyla. Šiuo metu metalas kainuoja 20,78 $/oz. Per pastaruosius du mėnesius baltojo metalo kaina padidėjo net 14 % (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“). Metalo vertė didėja dėl kelių priežasčių: viena iš jų – rekordinis metalo poreikis Indijoje (šalt. „Mining.com“). Kita priežastis – atlaisvėjusi Kinijos ekonomika taip pat veda prie augančio sidabro poreikio (šalt. „Home.saxo“). Manoma, kad jau kitą savaitę metalo kaina viršys 21 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“, „Economies.com“).
 
Paladžio kaina ir toliau krenta. Šiuo metu jis kainuoja 1903,86 $/oz. O platinos vertė ir toliau didėja, šią savaitę pakilo iki 988 $/oz. Anot šaltinio „Heraeus.com“, priežastys, dėl ko paladžio kaina taip svyruoja – nesikeičia. Tačiau platina greičiau atsigauna, nes jaučiamas didesnis metalo poreikis. Prie to prisideda ir atsigavusi Kinijos ekonomika (šalt. „Home.saxo“). Tikėtina, kad metalas greitu metu kainuos 1000 $/oz (šalt. „Economies.com“).
 


 
Pagaliau ir vario vertė atsigavo. Šiuo metu jis kainuoja 8021,52 $/t. Ekspertams prabilus apie Kinijos rinkos atsigavimą, natūralu, kad augo ir metalo vertė – čia jo poreikis yra didelis (šalt. „Mining.com“). Panašu, kad vario poreikis nemažės, nes kasyklų plėtra ir toliau vyksta.