Metalų Biržos

Spalio 26, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų kainų tendencijos yra įvairialypės: vieni metalai laikosi panašioje pozicijoje, kitų kainos kyla, na o paladžiui ši savaitė atrodo prastai. Ukrainoje vykstantis karas ir jo padariniai, infliacija bei silpstanti Kinijos ekonomika – tai vienos didžiausių, bet ne vienintelės, priežastys, darančios įtaką daugeliui sektorių (šalt. „Metalsdaily.com“). Apžvalgininkai šiuo periodu susilaiko nuo drąsių prognozių, tad belieka stebėti, kaip per šį periodą iki metų galo kis metalų kainos.
Aukso kaina minimaliai pakilo iki 1652,15 $/oz. Šaltinis „Forexlive.com“ teigia, jog kad ir kaip atrodytų geltonojo metalo vertė infliacijos metu, „auksas lieka auksu“, tad jei nežinote, kur investuoti šiuo periodu, tai gali būti tinkamas pasirinkimas. Ekspertai iš „Moneyweek.com“ ir „Usfunds.com“ antrina, kad dabar yra geras metas investuoti į auksą. Šiek tiek tendencijų: Dyvalio ir kitų tradicinių indų švenčių metu auga aukso poreikis, nesvarbu, kad šalyje infliacija – prognozuojama, kad metalo poreikis bus didesnis nei praeitais metais (šalt. „Elements.visualcapitalist.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę atsigavo. Šiuo metu metalas kainuoja 19,3 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad artimiausiu metu metalo kaina gali būti 19,65-20 $/oz ribose. O kaip atrodys metalo kaina po 10 metų? Ekspertai iš „Theepochtimes.com“ išdrįso paprognozuoti, kad realu, jog metalo vertė gali būti pakilusi iki 60 $/oz, tačiau jei įvyks hiperinfliacija, metalas gali kainuoti ir 600 $/oz.
 
Paladžio kaina krito iki 1981 $/oz. Tuo tarpu platinos vertė toliau auga – šiuo metu ji kainuoja 935 $/oz. Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, kad automobilių gamybos rinka atsigauna, tačiau tai dar nereiškia, kad paladžio ar platinos vertės augs labai greitai. Anot „Heraeus.com“, paladžio vertė didės lėčiau dėl pačio metalo trūkumo ir sutrikusios logistikos, tačiau platina čia gali išlošti – tai matome jau pastarąsias savaites, kad jos vertė užtikrintai auga.
 


 
Šią savaitę varis kainuoja 7430,68 $/t. Lyginant su praeita savaite, metalo kaina beveik nepakito. Vertei augti trukdo smukęs Kinijos juanio kursas ir pačios šalies silpnėjanti ekonomika – dėl to automatiškai mažėja ir metalo poreikis (šalt. „Mining.com“).