Metalų Biržos

Spalio 19, 2022

Tauriųjų metalų kainos vis dar nepastovios: dalies jų vertės krito, dalies šiek tiek paaugo arba išsilaikė panašioje pozicijoje. JAV dolerio kurso pozicija vis dar stipri (šalt. „Cnbc.com“). Infliacija taip pat niekur nedingsta, karo Ukrainoje krizė turi įtakos daugeliui sektorių. Energetiniai ištekliai nepinga, tad ateina sudėtingas laikotarpis, kurio metu prognozuoti, ar metalų kainos stabilizuosis – sunkoka (šalt. „Lbma.org.uk“).
Aukso kaina sumažėjo iki 1650,8 $/oz. Geltonojo metalo kainos mažėjimu naudojasi investuotojai – auga metalo importas ne vienoje valstybėje (šalt. „Heraeus.com“). Aukso poreikis, lyginant šiuos ir praėjusius metus, yra beveik toks pat (šalt. „Lbma.org.uk“). Šaltinis „Bloomberg.com“ prognozuoja, kad per paskutinį šių metų ketvirtį Indijoje aukso importas turėtų ženkliai padidėti. Galima pastebėti, kad augantis importo kiekis nedaro įtakos metalo kainos augimui, tad nereiktų nustebti, jei metalo kaina gali ir toliau mažėti.
 
Sidabro kaina krito iki 18,67 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė dabar yra strigusi ir tikisi, kad ji nekris žemiau, nes tada metalui grįžti į aukštesnę vertę gali būti sudėtinga. Anot šaltinio „Yourstory.com“, sidabro poreikis nemažėja, o atvirkščiai – auga, tad tai gali būti netolimos ateities paskata didėti metalo kainai.
 
Paladžio kaina krito iki 2012,49 $/oz. Tuo tarpu platinos vertė šiek tiek padidėjo – šiuo metu ji kainuoja 921 $/oz. Platinos ir paladžio tendencijos dėl sankcijų Rusijai jau ilgą laiką nesikeičia, tačiau iš šios valstybės buvo eksportuojama daugiau paladžio, tad natūralu, kad paladžio kaina yra labiau nepastovi. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad Kinijos ekonomika taip pat dar nėra atsigavusi, tai irgi turi neigiamos įtakos metalų kainoms. Platina, tuo tarpu, kol kas laikosi stabiliai – manoma, kad metalo kaina greitu metu gali augti ir iki 945 $/oz (šalt. „Economies.com“).
 


 
Galima teigti, kad vario kaina šią savaitę laikosi gan pastoviai – šiuo metu jis kainuoja 7465,29 $/t. Pagrindinis trikdis metalo kainos augimui – neaiškus poreikis iš Kinijos rinkos (šalt. „Mining.com“). Kol kas Kinijos rinka dar nėra visiškai atsigavusi, tad ir metalo poreikis iš šios šalies yra mažesnis. O vario kainai tai turi didelę įtaką.