Metalų Biržos

Spalio 12, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos krito. Galima pastebėti bendrą tendenciją, kad savaitės pradžioje jų vertės dar laikėsi aukštesnėse pozicijose, tačiau kasdien pradėjo vis labiau kristi. Pagrindinė to priežastis – vis stiprėjantis JAV dolerio kursas (šalt. „Metalsdaily.com“). Tokios tendencijos jau nestebina, kai šiuo nepastoviu laikotarpiu ir metalų kainos yra nepastovios. Kažkokių didesnių pokyčių greitu metu, tikėtina, nebus.
Aukso kaina sumažėjo iki 1669,77 $/oz. Aukso vertės pokytis labai tiesiogiai priklauso nuo JAV dolerio kurso, tad nenuostabu, kad jam pakilus, aukso kaina krito (šalt. „Cnbc.com“, „Brecorder.com“). Krentanti geltonojo metalo kaina vilioja pirkėjus iš Azijos: pakilo metalo pardavimai Kinijoje, Indijoje, Turkijoje ir kitose šio žemyno šalyse (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Vien Indijoje jau pagamintos auksinės juvelyrikos eksportas per rugsėjį augo 27 % (šalt. „Thestatesman.com“). Panašu, kad šia tendencija kai kurie sugeba pasinaudoti.
 
Sidabro kaina krito iki 19,63 $/oz. Šiam metalui taip pat įtakos turi JAV dolerio kursas (šalt. „In.investing.com“). Visgi, šis laikotarpis gali būti pelningas investuotojams. Ekspertai iš „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, kad sidabro poreikis tik augs. O šaltinis „Investinghaven.com“ prognozuoja, kad kitais metais metalo vertė augs net iki 34,7 $/oz. Jei prognozė išsipildys, dabar yra puikus metas investuoti į sidabrą.
 
Paladžio kaina krito iki 2189,83 $/oz. Platina irgi neatsilieka nuo šios savaitės tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 905 $/oz. Bendra tendencija abiem metalams – dėl stiprėjančių sankcijų Rusijai, paladžio ir platinos trūkumas dar labiau ryškės, bus sudėtinga situacija tiekimo grandinėms, o tai paveiks ne vieną šalį ir gamybos sektorių (šalt. „Uk.news.yahoo.com“). Šaltinis „Chinadaily.com.cn“ prognozuoja, kad IV šių metų ketvirtyje šalies ekonomika atsigaus, tad ir metalų poreikis augs. Ekspertai iš „Heraeus.com“ tikisi, kad kitais metais šių metalų tiekimas stabilizuosis, tačiau dar iki galo tai prognozuoti yra sudėtinga.
 


 
Vario kaina šią savaitę nukrito neženkliai – šiuo metu jis kainuoja 7490,87 $/t. Prognozės, kad Kinijos ekonomika greitu metu atsigaus, turi teigiamos įtakos metalo kainai (šalt. „Mining.com“). Tikimasi, kad kaina ateityje vėl pradės didėti.