Metalų Biržos

Spalio 5, 2022

Kai praeitą savaitę tauriųjų metalų kainos krito, šią savaitę situacija visiškai priešinga – visų tauriųjų metalų kainos, atrodo, vėl grįžta į buvusias pozicijas. Viena pagrindinių to priežasčių – kritęs JAV dolerio kursas (šalt. „Marketscreener.com“). Situacija rinkose labai nepastovi. Šaltinis „Home.saxo“ prognozuoja, kad laukia sudėtingas ir neaiškus paskutinis šių metų ketvirtis.
Aukso kaina pakilo iki 1701,11 $/oz. Šaltinis „Bpfnews.com“ teigia, kad tai staigiausias geltonojo metalo kainos kilimas nuo kovo mėn. Didžiausią įtaką tam turėjo JAV dolerio kurso kritimas (šalt. „Nasdaq.com“). Šaltinis „Capital.com“ teigia, kad aukso vertė šiuo laikotarpiu didės tol, kol kris JAV dolerio kursas. Jei kursas atsigaus, tikėtina, kad ir aukso kaina sumažės. Tad rekomenduojama stebėti, ar metalo kaina ir toliau taip tiesiogiai priklausys nuo JAV dolerio kurso.
 
Šią savaitę sidabro kaina atsigavo. Šiuo metu jis kainuoja 20,73 $/oz. Ekspertai teigia, kad pastaruoju metu sidabras atrodo geriausiai nuo 2008 metų, o per šią savaitę paaugo net 8 % (šalt. „Economies.com“, „Equity.guru“). Tam yra kelios priežastys: ne tik JAV doleris, bet ir augantis metalo poreikis – teigiama, kad jo augimas jau aiškus pastariesiems 6 mėn. (šalt. „Mining.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad jei sidabro kaina pakils iki 22,6 $/oz, tada metalas pritrauks dar daugiau investuotojų.
 
Paladžio kaina paaugo iki 2233,94 $/oz. Platina irgi neatsilieka nuo šios savaitės tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 912 $/oz. Paladžio poreikis ir situacija nesikeičia jau kurį laiką, tačiau platina įžengia į naują etapą. Gaminama daugiau ekologiškesnių transporto priemonių, kur naudojama platina – ši gamyba ateityje dar labiau augs (šalt. „Miningweekly.com“). Indijoje taip pat rekordiškai šoktelėjo platinos importas – pirkėjai sugalvojo, kaip apeiti importo mokesčius (šalt. „Mining.com“).
Naujienos iš automobilių rinkos: JAV naujų automobilių pardavimai šiek tiek nukrito (šalt. „Independent.co.uk“). Tuo tarpu Japonijoje esanti „Toyota“ gamykla pranešė, kad gamyba padidėjo rekordiškai (šalt. „Reuters.com“). Panašu, kad skirtingose rinkose yra skirtingos tendencijos.
 


 
Vario kaina vėl atsigauna – šiuo metu jis kainuoja 7546,42 $/t. Sunku prognozuoti, ar vario kaina ir toliau kils, žinant jo pastarųjų savaičių nepastovumą. Belieka tik stebėti, kaip toliau kis situacija.