Metalų Biržos

Rugsėjo 28, 2022

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos vėl krito – kai kurių netgi ženkliai. Metalų kainų nepastovumas vis labiau ryškėja – investuotojai netgi praranda susidomėjimą kai kuriais metalais (šalt. „Metalsdaily.com“). Šią savaitę didžiausią įtaką tauriųjų metalų verčių kritimui turėjo stiprėjantis JAV dolerio kursas (šalt. „Fxstreet.com“). Kol kas sudėtinga prognozuoti, ar metų pabaigoje metalų kainos atsigaus.
Aukso kaina nukrito iki 1627,17 $/oz. Šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, kad JAV dolerio kursui augant tokiu sparčiu greičiu, aukso vertė veikia priešingai – krenta žemyn. Ekspertai įspėja, kad kai kuriose rinkose labai mažėja investuotojų susidomėjimas ir pasitikėjimas auksu kaip patikima investicija sudėtingu ekonominiu laikotarpiu (šalt. „Fxtstreet.com“, „Nasdaq.com“). Visgi, tokia tendencija ne visur yra matoma. Pavyzdžiui, Kinijoje aukso importas dabar yra didžiausias per pastaruosius ketverius metus (šalt. „Businesstimes.com.sg“).
 
Sidabro šią savaitę su savo kaina įžengia į vėl nepastovų savo laikotarpį (šalt. „Fxempire.com“). Šiuo metu jis kainuoja 18,43 $/oz. Kaip ir geltonajam metalui, sidabro vertės mažėjimui taip pat daug įtakos turi JAV dolerio kurso augimas (šalt. „In.investing.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad kai baltojo metalo kaina nukrito žemiau 19,2 $/oz ribos – tai ženklas jį parduoti. Tačiau, kai metalo kaina krenta, kiti elgiasi atvirkščiai – didina jo atsargas.
 
Paladžio kaina nukrito iki 2064 $/oz. Platina irgi neatsilieka nuo šios savaitės tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 857 $/oz. Šių abiejų metalų nepastovumas yra natūralus, kai tiekimo grandinė yra ir bus sutrikusi, kol vyks karas ir bus paskelbtos sankcijos Rusijai (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platina vėl yra nepastovi ir jos kaina gali kristi dar žemiau.
Šiais metais Kinijoje matomas ženklus padidėjimas lengvųjų automobilių poreikiui, tačiau gamyba tiek šioje šalyje, tiek Japonijoje krito ne tik dėl metalų trūkumo, bet ir dėl besitęsiančios puslaidininkių lustų krizės (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Šią savaitę vario kaina krito stipriai – šiuo metu jis kainuoja 7290,25 $/t. Tačiau Kinija nemažina vario poreikio – atvirkščiai, jis sparčiai auga, ypač lyginant su kitomis rinkomis (šalt. „Mining.com“). Tad nereiktų nustebti, jei ir metalo kaina po truputį atsigaus.