Metalų Biržos

Rugsėjo 14, 2022

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Panašūs scenarijai jau kartojasi ne vieną savaitę, kai kurį laiką metalų kainos krenta, o praėjus šiek tiek laiko – vėl bando stabilizuotis. Yra daug priežasčių, darančių įtaką metalų vertėms, pavyzdžiui, Kinijos rinkos nepastovumas – jei ši rinka atsigauna, auga ir metalų kainos (šalt. „Oilprice.com“). Visgi, neverta pamiršti, kad šią savaitę įvyko teigiamų pokyčių karo Ukrainoje metu, įžiebiančių viltį, kad karas, visgi, gal net greičiau pasibaigs.
Aukso kaina pakilo iki 1725,53 $/oz. Šaltinis „Straitstimes.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertei įtaką turi ne tik JAV dolerio kursas, bet ir energetinių išteklių kainos pokyčiai, o tai, dabartiniu laikotarpiu, yra labai nepastovu. Prognozės auksui kol kas nelabai šviesios: manoma, kad metalo kaina gali kristi iki 1700 $/oz (šalt. „Brecorder.com“, „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę pakilo iki 19,84 $/oz. Šaltinis „Equity.guru“ teigia, kad toks staigus baltojo metalo kainos augimas yra daugiausiai priklausomas nuo JAV dolerio kurso kritimo. Manoma, kad greitu metu sidabro kaina gali siekti ir 20 $/oz (šalt. „Fxempire.com“).
 
Paladis irgi neatsilieka nuo tendencijų – jo kaina pakilo iki 2271,94 $/oz. Platinos vertė taip pat auga – šiuo metu ji kainuoja 913 $/oz. Šių metalų kainų didėjimui didelę įtaką daro jų trūkumas bei tiekimo grandinių sutrikimai – teigiama, kad čia viena didžiausių tiekimo krizių istorijoje (šalt. „Fxstreet.com“). Atsigaunant Kinijos ekonomikai, didėja ir paladžio poreikis – jis dabar vadinamas vienu iš geidžiamiausių metalų rinkoje (šalt. „Oilprice.com“, „Stockhead.com.au“). Platina taip pat įgauna daugiau simpatijų investuotojų akyse, nes šio metalo poreikis sparčiai auga elektromobilių gamybos sektoriuje. Tikėtina, kad kurį laiką platinos kaina gali laikytis stabiliai (šalt. „Economies.com“). Įdomu tai, kad juvelyrikos sektoriuje platinos poreikis auga: Indijoje grįžo į prieš-pandeminius pardavimus (šalt. „Thehindubusinessline.com“).
 


 
Vario kaina šoktelėjo iki 8010,06 $/t. Kadangi Kinijos rinka atsigauna, auga ir vario kaina – toje rinkoje šio metalo poreikis yra didelis. Vario vertės augimui įtakos turėjo ir nukritęs JAV dolerio kursas (šalt. „Mining.com“).