Metalų Biržos

Rugpjūčio 25, 2022

Pastaruoju metu tendencijos nesikeičia – visų tauriųjų metalų vertės mažėja, tik vario kyla. Šiame nestabiliame laikotarpyje kažko kito ir sunku tikėtis. Visgi, manoma, kad iki metų pabaigos metalų kainos gali kiek atsigauti, bet tai bus galima pamatyti per ateinančius kelis mėnesius (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina nukrito iki 1735,87 $/oz. Ir nors geltonojo metalo vertė krenta, pasaulio centriniai bankai per šiuos metus aukso rezervus padidino 270 tonomis (šalt. „Egyptindependent.com“). Kinijoje taip pat stipriai išaugo aukso pardavimai (šalt. „China.org.cn“). Šaltinis „Argaam.com“ prognozuoja, kad šiuos metus auksas užbaigs 1800 $/oz pozicijoje. Ekspertai iš „Fxstreet.com“ teigia, kad kitais metais aukso kaina atsigaus, jis kainuos virš 1900 $/oz.
 
Sidabras šiuo laikotarpiu yra labai nepastovus. Šią savaitę jo kaina nukrito gan ženkliai – šiuo metu metalas kainuoja 19 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ teigia, kad nevertėtų nustebti, jei baltojo metalo kaina kris ir iki 17 $/oz. Visgi, ekspertai mano, kad iki metų pabaigos sidabras išsilaikys 20,5 $/oz pozicijoje (šalt. „Fxstreet.com“). Ilgalaikėje 5-10 metų perspektyvoje, sidabro kaina dar augs, nes didėja jo poreikis įvairiuose gamybos sektoriuose (šalt. „Marketscreener.com“).
 
Paladžio kaina vėl krenta – šiuo metu metalas kainuoja 2005 $/oz. Platinos vertė taip pat sumažėjo – šiuo metu ji kainuoja 883 $/oz. Paladžio kaina dar ilgą laikotarpį bus svyruojanti dėl daugelio veiksnių, kaip sankcijos Rusijai, sutrikusios tiekimo grandinės, sulėtėjusi naujų automobilių gamyba (šalt. „Metalsdaily.com“). Tuo tarpu platinos ateitis atrodo šviesesnė ir aiškesnė. Pavyzdžiui, jaučiamas didėjantis metalo poreikis vandeniliu varomų transporto priemonių gamybai (šalt. „Miningweekly.com“). Pietų Afrikoje stringa metalo gavyba, tad jo trūkumas gali dar labiau išdidinti metalo kainą (šalt. „Heraeus.com“). Investuotojai taip pat palankiai žiūri į platiną (šalt. „Nasdaq.com“).
 


 
Vienintelio vario kaina pakilo per šią savaitę. Šiuo metu jis kainuoja 8169,23 $/t. Natūralu, kad jei nors kiek atsigauna Kinijos rinka ir padidėja vario poreikis, automatiškai kyla ir jo kaina (šalt. „Mining.com“). Jau kurį laiką galima pastebėti šią tiesioginę kainos priklausomybę nuo Kinijos rinkos.