Metalų Biržos

Rugpjūčio 17, 2022

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos nukrito, bet, galima pastebėti, kad kainos pokyčiai yra ganėtinai nežymūs. Tokio svyravimo šiuo nepastoviu laikotarpiu galima tikrai tikėtis. Šaltinis „Bloomberg.com“ teigia, kad tauriųjų metalų vertėms nemažai įtakos turi susilpnėjusi Kinijos ekonomika. Panašu, kad metalų kainos bus panašiame lygmenyje dar kurį laiką.
Aukso kaina nukrito iki 1779,03 $/oz. Geltonasis metalas šią savaitę buvo pasiekęs ir 1800 $/oz vertę, bet šioje pozicijoje išliko gan neilgai (šalt. „Sharpspixley.com“). Anot šaltinio „Nasdaq.com“, aukso kainos mažėjimui įtakos turi ir JAV dolerio kurso pokyčiai. Indijoje aukso poreikis juvelyrikos gamybai taip pat sumažėjęs (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“). Visgi, šaltinis „Internationalman.com“ teigia, kad auksas yra pastovi valiuta kriziniu laikotarpiu ir jo nurašyti tikrai nereikia.
 
Sidabro kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu metalas kainuoja 20,26 $/oz. Visgi, jau antra savaitė, kaip baltasis metalas išlaiko savo poziciją virš 20 $/oz ribos, o tai yra geras ženklas investuotojams (šalt. „Fxstreet.com“). Ekspertai mano, kad metalo kaina potencialiai gali augti ir iki 21 $/oz (šalt. „Metalsdaily.com“).
 
Paladžio kaina vėl krenta – šiuo metu metalas kainuoja 2163 $/oz. Platinos vertė irgi šiek tiek sumažėjo – šiuo metu ji kainuoja 938 $/oz. Abiejų metalų kainos pokyčiai yra gan neženklūs, o stebint pastarojo laikotarpio pokyčius galima teigti, kad tiek paladis, tiek platina yra gan stipriose pozicijose (šalt. „Coinnews.net“). Kadangi šių metalų, ypač paladžio, tiekimo grandinė šiuo laikotarpiu nėra sklandi, Japonija inicijuoja panaudotų metalų perdirbimą – tiki, kad tai yra tvari ateitis (šalt. „Theworldfolio.com“). Augant elektromobilių poreikiui, auga ir platinos poreikis – natūralu, kad didės ir metalo kaina (šalt. „Cmegroup.com“). Tikėtina, kad šiuo laikotarpiu metalų kainos išliks panašiose pozicijose.
 


 
Vienintelio vario kaina pakilo per šią savaitę. Šiuo metu jis kainuoja 7958,69 $/t. Visgi, savaitės pradžioje kaina viršijo net 8000 $/t, bet krentant vario poreikiui Kinijoje, krito ir jo kaina (šalt. „Mining.com“). Esant tokiam Kinijos rinkos nepastovumui, galima tikėtis įvairių scenarijų.