Metalų Biržos

Rugpjūčio 3, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų rinkoje galima pastebėti vieną tendenciją – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, kad pagrindinė to priežastis yra trikdžiai metalų tiekimo grandinėje. Dėl Rusijos karo Ukrainoje šie trikdžiai tikrai užsitęs, tad metalų vertės gali ateinančiomis savaitėmis ir toliau didėti. Visgi, šiuo nepastoviu laikotarpiu verta įdėmiai stebėti pokyčius – kiekvieną savaitę jie gali būti labai įvairūs ir ne visos prognozės gali išsipildyti.
Aukso kaina pakilo iki 1772,48 $/oz. Sulėtėjus JAV dolerio kurso augimui, geltonasis metalas „naudojasi“ šia proga ir didina savo kainą (šalt. „Forex.com“). Stringant tiekimo grandinei, auga auksinių juvelyrikos dirbinių kainos (šalt. „Asianews.network“). Prognozuojama, kad artimiausiu metu aukso vertė didės, gali siekti 1794 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina stipriai paaugo – šiuo metu metalas kainuoja 20,35 $/oz. Anot šaltinio „Metalsdaily.com“, tai beveik 9 % augimas per pastarąjį laikotarpį. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė rodo tvirtą savo poziciją ir neturėtų kristi žemiau 20,30 $/oz ribos – tikėtina, kad kaina augs. Anot ekspertų iš „Oilprice.com“, sunku prognozuoti, ar dabar verta labiau investuoti į auksą ar sidabrą – šiuo nepastoviu laikotarpiu abiejų metalų vertės buvo nenuspėjamos, bet remiantis istorine patirtimi, investuotojai greičiausiai rinksis auksą. Nors sidabras irgi įgauna nemažo populiarumo.
 
Paladžio kaina taip pat paaugo – šiuo metu metalas kainuoja 2214 $/oz. Platina irgi neatsilieka nuo tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 915 $/oz. Nenuostabu, kad abiejų metalų kainų augimui įtaką daro ir sutrikusi tiekimo grandinė – jie ypatingai priklausomi nuo Rusijos (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Theindependent.co.zw“ teigia, kad automobilių gamintojai vėl didina paladžio poreikį, nors visai neseniai rinkosi platiną. Platinos kaina dar gali kilti iki 950 $/oz (šalt. „Economies.com“).
Naujienos iš automobilių rinkos: vandeniliu varomų automobilių poreikis ir toliau augs (šalt. „Petrolprices.com“). Naujų automobilių pardavimai Europoje, tikėtina, neatsigaus iki 2030 metų (šalt. „Fleeteurope.com“).
 


 
Vario kaina po truputį auga. Šiuo metu jis kainuoja 7762,48 $/t. Nors Kinijos ekonomika yra sulėtėjusi, variui daroma išimtis – auga jo eksporto kiekiai (šalt. „Mining.com“). Tad natūralu, kad didėja ir metalo kaina.