Metalų Biržos

Liepos 27, 2022

Panašu, kad pastaruoju metu kritusioms tauriųjų metalų kainoms sunkoka atsitiesti – vieni metalai dar sugeba padėtį kiek stabilizuoti, bet kiti ir toliau krenta. Esant stipriam JAV doleriui ir artėjančiai ekonominei krizei kažkokio kito scenarijaus tikėtis yra sunkoka (šalt. „Uk.finance.yahoo.com“). Visgi, kai kuriems kritusios metalų kainos yra puiki proga didinti jų atsargas, o vėliau ir iš to uždirbti.
Aukso kaina krito iki 1718,75 $/oz. Kai geltonojo metalo krenta, jo poreikis auga – matoma, kad ir kasdieniai vartotojai perka daugiau aukso dirbinių (šalt. „Global.chinadaily.com.cn“). Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad aukso vertė kils, kai JAV dolerio kursas mažės. Anot „Fxleaders.com“, kol kas metalo kaina bus ties 1725 $/oz riba. Visgi, ekspertai iš „Goldavenue.com“ ypatingai dabar rekomenduoja investuoti į auksą, kol jo kaina kritusi ir ateityje galima uždirbti daugiausiai.
 
Sidabro kaina ir toliau krenta – šiuo metu metalas kainuoja 18,41 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad baltojo metalo kaina šiuo metu yra sudėtingoje pozicijoje. Vieni ekspertai teigia, kad metalo vertė bus 18- 18,20 $/oz ribose (šalt. „Fxstreet.com“, „Investingcube.com“). Kiti mano, kad tik laiko klausimas, kada metalo vertė vėl kils virš 19 $/oz ribos (šalt. „Economies.com“). Kaip bus iš tiesų, pamatysime visai netrukus.
 
Paladžio kaina yra nepastovi – šiuo metu metalas kainuoja 2014,4 $/oz. O platinos kaina pakilo – šiuo metu ji kainuoja 886 $/oz. Dar neaišku, ar paladžio kaina kils į rekordines aukštumas, kaip buvo anksčiau. Tai priklauso ne tik nuo sankcijų Rusijai, bet ir sulėtėjusios automobilių gamybos dėl puslaidininkių lustų trūkumo (šalt. „Uk.investing.com“). Tuo tarpu jaučiamas platinos poreikio augimas (šalt. „Moneyweb.co.za“). Anot „Mining.com“, jaučiama nauja tendencija – paladžio „užkeitimas“ platina. Natūraliai platinos vertė turėtų kilti ir toliau.
 


 
Vario kaina po truputį stabilizuojasi. Šiuo metu jis kainuoja 7491,31 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad metalo kaina pradėjo atsigauti, nes investuotojai pradėjo investuoti į rizikingesnius pasirinkimus. Tas pats šaltinis teigia, kad metalo poreikis Kinijos rinkoje taip pat turėtų atsigauti.