Metalų Biržos

Liepos 13, 2022

Tauriųjų metalų kainos ir toliau krenta, tik paladžio vertė atsigauna. Didžiausią įtaką kainų pokyčiui daro recesijos baimė (šalt. „Ig.com“). Šiuo metu JAV dolerio vertė dar labiau stiprina savo pozicijas, o tuo tarpu euras susilygino su juo (šalt. „Asiatimes.com“). Nevertėtų nustebti, kad šiuo laikotarpiu metalų kainos ir toliau kris (šalt. „Nasdaq.com“). Panašu, kad artėja ekonominė krizė.
Aukso kaina nukrito iki 1734,01 $/oz. Šaltinis „Sprott.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė jau senokai neatrodė taip prastai, kai jo kaina krenta jau kiekvieną savaitę. Įprastai, auksas visada buvo laikomas saugia investicija, kad ir kokios negandos tai būtų. Tačiau esant infliacijai ir artėjant pasaulinei ekonominei krizei, apžvalgininkai nėra tikri, kad auksas bus tikrai saugi investicija šiuo periodu (šalt. „Bunker-group.com“). Šaltinis „Business-standard.com“ teigia, kad į auksą apsimoka investuoti tik tokiu atveju, jei lauksite ilgalaikio jo atsiperkamumo.
 
Sidabro kaina ir toliau krenta – šiuo metu metalas kainuoja 19,13 $/oz. Metalas ir toliau muša rekordus – tai mažiausia jo kaina per pastaruosius kelis metus (šalt. „Fxstreet.com“). Ir, panašu, metalo vertė gali ir toliau kristi – kol stiprėja JAV dolerio kursas ir didėja recesijos baimės, pokyčių į gerąją pusę – nebus (šalt. „Fxempire.com“).
 
Paladžio kaina atsigauna – šiuo metu metalas kainuoja 2157 $/oz. O platinos kaina toliau krenta – šiuo metu ji kainuoja 876 $/oz. Rusijos paladžio verslas su Kinija ir Indija įgauna pagreitį, kad Rusija patirtų kuo mažiau nuostolių dėl jai paskelbtų sankcijų (šalt. „Africa.businessinsider.com“). Visgi, paladžio kaina dar nėra įsitvirtinusi. Jai, kaip ir platinos kainai, įtakos turės ekonominės krizės padariniai. Ekspertai teigia, kad dabartinis kainų kritimas primena 2008 metų scenarijų (šalt. „Kitco.com“).
Šaltinis „Arabnews.com“ teigia, kad Kinijos auto rinka numato, jog šiais metais automobilių pardavimai gali kristi.
 


 
Vario kaina nesustojamai krenta. Šiuo metu jis kainuoja 7380,64 $/t. Vario kainai, kaip ir kitų metalų, įtakos turi recesijos baimės, tad panašu, kad kurį laiką metalo vertės didėjimo galima nesitikėti (šalt. „Mining.com“).