Metalų Biržos

Liepos 6, 2022

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę vėl krenta, tik paladžio vertė pradėjo didėti. Panašu, kad tai gali tęstis dar kurį laiką, kadangi infliacija didėja, karas Ukrainoje tebevyksta, o jo padariniai vis stipriau pasijus ekonomikoms (šalt. „Frisby.substack.org“). Sudėtinga prognozuoti, kaip tokiu laikotarpiu kis metalų kainos, bet staigaus augimo tikrai nevertėtų tikėtis. Šiuo etapu investuotojams vertinga pirkti metalus pigiau.
Aukso kaina nukrito iki 1809,41 $/oz. Geltonojo metalo situacija iš ties unikali – ekonominių krizių laikotarpiais metalas įprastai išlieka pastovus (šalt. „Goldavenue.com“). Jo poreikis didėja – centriniai bankai didina metalo atsargas (šalt. „Gold.org“). Kinija nuo 2012 metų buvo daugiausiai aukso „sunaudojanti“ valstybė – dabar pirmąją vietą skina Indija (šalt. „Heraeus.com“). Ir nepaisant šių faktų, metalo kaina kol kas krenta ir panašu, kad gali kristi žemiau 1780 $/oz ribos (šalt. „Fxstreet.com“). Bet tai nėra blogas ženklas, nes auksas ilgalaikėje perspektyvoje nepraranda savo vertės.
 
Sidabro kaina ir toliau krenta – šiuo metu metalas kainuoja 20,02 $/oz. Tai žemiausia metalo kaina per pastaruosius dvejus metus (šalt. „Metalsdaily.com“). Metalo poreikis auga, jis panaudojamas daugelyje sričių, tad ilgalaikėje perspektyvoje jo vertė nemažės (šalt. „Heraeus.com“). Bet šiuo laikotarpiu metalo kaina gali dar kiek kristi (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina atsigauna – šiuo metu metalas kainuoja 1949 $/oz. O platinos kaina toliau krenta – šiuo metu ji kainuoja 890,53 $/oz. Kinija staiga pradėjo eksportuoti paladį – ekspertai teigia, kad tai rusiškos kilmės paladis, kinai jį perpardavinėja dėl rusams uždėtų sankcijų (šalt. „Politicallore.com“). Jungtinė Karalystė įvedė sankcijas Vladimirui Potaninui, „Nornickel“ (didžiausios paladžio gamyklos) vadovui ir pagrindiniam akcininkui – įdomu, ar tai turės įtakos metalo kainai (šalt. „Heraeus.com“). Tuo tarpu platinos prognozės kol kas miglotos, tik teigiama, kad ilgalaikėje perspektyvoje metalas taip pat sunkumų nepatirs (šalt. „Heraeus.com“).
Per birželio mėn. naujų automobilių pardavimai Kinijoje paaugo 28 % (šalt. „Uk.finance.yahoo.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau sparčiai krenta. Šiuo metu jis kainuoja 7565,16 $/t. Tai žemiausia metalo kaina per pusantrų metų. Pagrindinė to priežastis – infliacija ir lėtėjanti ekonomika: tai veda į metalo poreikio mažėjimą (šalt. „Mining.com“). Kol kas sunku prognozuoti, ar metalo kaina atsigaus.