Metalų Biržos

Birželio 29, 2022

Šią savaitę ir vėl beveik visų tauriųjų metalų kainos krenta, tik paladžio vertė šiek tiek padidėjo. Įdomu tai, kad jau senokai aukso kaina buvo labai panaši į paladžio. Pagrindinės priežastys, dėl kurių metalų kainoms sunku didėti – didėjanti infliacija ir Rusijos karas Ukrainoje (šalt. „Bis.org“). Tai gali užsitęsti ir iki šių metų galo, tad ir metalų kainos gali potencialiai po truputį vis mažėti.
Aukso kaina nukrito iki 1822,4 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ teigia, kad aukso kaina kils tuomet, kai JAV dolerio kursas sumažės ir infliacija pradės silpnėti – kitu atveju, metalo vertė ir toliau gali po truputį kristi. Ekspertai iš „Stockhead.com.au“ teigia, kad šiuo periodu geriau saugoti savo aukso atsargas, jų neišparduoti.
 
Sidabro kaina vėl šiek tiek nukrito – šiuo metu metalas kainuoja 21,18 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad baltasis metalas dabar testuoja savo kainos pastovumo ribą. Visgi, prognozės metalui kol kas yra labiau neigiamos nei teigiamos. Anot šaltinio „Fxstreet.com“, sidabro vertė gali kristi ir žemiau 21 $/oz ribos.
 
Paladžio kaina vėl šiek tiek pakilo – šiuo metu metalas kainuoja 1883,08 $/oz. Platinos kaina nukrito – šiuo metu ji kainuoja 913 $/oz. Paladžio kainos augimui įtakos turi atsigavusi Kinijos rinka, kur yra padidėję automobilių pardavimai (šalt. „Heraeus.com“). Tuo tarpu platinos vertei sunku išsilaikyti aukštesnėje pozicijoje – manoma, kad metalo kaina kris iki 898 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).  
Naujienos iš automobilių rinkos: vienas iš trijų parduotų automobilių Kinijoje yra būtent elektromobilis – panašu, kad šio tipo automobiliai sparčiai populiarėja ir tik laiko klausimas, kada pasijus didesnė grėsmė įprastų automobilių pardavimams (šalt. „Teslarati.com“). Puslaidininkių lustų krizė ir toliau nesibaigia – jų trūkumas, prognozuojama, tęsis dar dvejus metus (šalt. „Mightygadget.co.uk“, „Technwireasia.com“).
 


 
Vario kaina ir toliau sparčiai krenta. Šiuo metu jis kainuoja 8360,59 $/t. Ir nors Kinijoje metalo poreikis niekur nedingsta, šiam kainos mažėjimui didelę įtaką turi infliaciją ir recesijos baimės (šalt. „Mining.com“). Galimas variantas, kad metalo kaina dar kurį laiką mažės.