Metalų Biržos

Birželio 15, 2022

Šia savaite visu tauriuju metalu kainos nukrito. Tai – žymesnis pokytis per pastaraji menesi, kai metalu kainos pastaruoju metu buvo ganetinai pastovios. Šaltinis „Afr.com“ teigia, kad tiekimo grandines krize daro itaka tauriuju metalu vertems. Nereikia ir pamiršti infliacijos, kuri pastoviai dideja (šalt. „Etftrends.com“). Visgi, dabar gali buti puiki proga padidinti metalu atsargas, kol ju kaina yra kritusi, nes labai tiketina, kad ateityje metalu vertes dides.
Aukso kaina nukrito iki 1821,78 $/oz. Šaltinis „Investing.com“ teigia, kad nukritus metalo kainai, greitai vel išaugs metalo poreikis. Tai vyksta jau Kinijoje – nukritus aukso vertei, sparciai auga jo poreikis (šalt. „Gold.org“). Indijoje taip pat dideja aukso importo kiekiai (šalt. „Bullionvault.com“). Visgi, geltonasis metalas nebus pastovus – del infliacijos jo kaina gali ir stipriai svyruoti (šalt. „Etftrends.com“).
 
Sidabro kaina nukrito stiprokai – šiuo metu metalas kainuoja 21,11 $/oz. Anot šaltinio „Fxempire.com“, sidabro kaina jau kuri laika nerodo teigiamu augimo ženklu. Ekspertai iš „Capital.com“ teigia, kad pagrindine kainos mažejimo priežastis sidabrui – infliacija. Scenarijai kol kas migloti: jei sidabro verte kils iki 22 $/oz, tada tiketina, kad palaipsniui metalo kaina ir toliau augs, taciau to kol kas nematyti (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu metalas kainuoja 1800 $/oz. Platinos kaina nukrito taip pat gan ženkliai – šiuo metu ji kainuoja 940,35 $/oz. Nenugincijamos priežastys, del kuriu krito abieju metalu kainos: infliacija ir karo Ukrainoje padariniai (šalt. „Capital.com“). Anot šaltinio „Financialpost.com“, paladžio kainos mažejimui itaka daro ir augantis JAV doleris. Ar verta investuoti i paladi? Ekspertai mano, kad kol kas i tai reikia žiureti atsargiai, nes metalo padetis yra labai nepastovi (šalt. „Seekingalpha.com“). Dabartinis platinos vertes sumažejimas nebutinai reiškia, kad metalo kaina toliau kris – ilgalaikeje perspektyvoje ji stipriai augo ir šis pokytis gali buti tik laikinas (šalt. „Simplywall.st“).
 


 
Praeita savaite vario kaina pagaliau pradejo kilti, o šia savaite krito stiprokai. Šiuo metu jis kainuoja 9184,9 $/t. Pagrindine to priežastis – vel krites metalo poreikis Kinijoje (šalt. „Mining.com“). Tikimasi, kad situacija pasikeis greitu metu i geraja puse.